ENGLESKA - ŠKOTSKA 0-0 / Zakomplicirala se situacija u našoj skupini; Škoti pokazali koliko su opasni, Vatrene očekuje pakleno težak posao u zadnjoj utakmici

Englezi su u prvom kolu u skupini D svladali Hrvatsku s 1:0, a Škoti su izgubili od Češke 0:2

18.6.2021.
23:02

U susretu 2. kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Engleske i Škotske su u Londonu odigrale bez golova.

NOVE KALKULACIJE /

Što za Hrvatsku znači remi na Wembleyu? Ovo za Vatrene nije ni tako loše

"Gordi Albion" je ovim rezultatom praktički osigurao plasman u osminu finala, dok je Škotska, poput Hrvatske došla do prvog boda i u međusobnom susretu s "Vatrenima" će tražiti kartu za drugi krug natjecanja.

Prvi protivnici

Bila je to skromna predstava s obje strane, a dojam je kako su oba sastava bila zadovoljna 'nulom'.

Engleska i Škotska su prvi put igrale međusobno 1872. godine, što je upisano u nogometne knjige rekorda kao najstariji međunarodni meč u povijesti.

____________________________________________________________________

UŽIVO

Europsko nogometno prvenstvo, skupina D

Engleska - Škotska 0:0

Engleska: Pickford; James, Stones, Mings, Shaw; Phillips, Rice, Mount; Foden, Kane, Sterling

Škotska: Marshall; McTominay, Hanley, Tierney; O'Donnell, McGinn, Gilmour, McGregor, Robertson; Dykes, Adams

90+ + 2' Kraj utakmice.

90' +1' Velika gužva u škotskom česnaestercu, bilo je jako opasno, za Marshalla, ali Englezi nisu uspjeli zabiti u samoj završnici.

87' Jako se tvrdo i oprezno igra na Wembleyu, čini se da bi i jedna i druga ekipa bile zadovoljne bodom.

77' Nova sjajna šansa za Škotsku. Tierney je ubacio, engleski braniči nisu uspjeli očistiti i lopta dolazi do Adamsa koji s pet metara puca visoko iznad gola.

73' Puno problema Shaw radi Škotima. Ponovno je prošao s lijevog boka prema golu i pucao iskosa, ali njegov šut ide iznad gola.

63' Škotska je umalo zabila. Dykes je nakon kornera snažno pucao sa šest metara, lota je išla prema mreži, ali u zadnji tren se ukazao James koji čisti s gol linije.

55' Opasan pokušaj Engleza. Shaw je ubacio s lijevog boka, lopta stiže do Jamesa koji puca s 18 metara, ali to ide visoko iznad gola.

48' Opasan udarac Mounta s ruba šesnaesterca, škotski golman Marshall brani.

47' Pokušaj Engleske, Shaw se probio u škotski šesnaesterac i poslao nisku loptu prema sredini, ali to je blokirano.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Engleska - Škotska 0:0.

39' Gužva u engleskom šesnaestercu nakon kornera. Pickford sigurno izbacuje lotpu nakon centaršuta.

30' Fenomenalna prilika za Škotsku. Tierney je ubacio s lijeve strane, a njegov centqršut je pronašao O'Donella koji puca iz voleja s osam metara, ali Pickford efektno brani. Odbijena lopta dolazi do Adamsa koji šutira pored gola.

Engleska - Hrvatska

28' Bez izglednijih prilika u posljednjih desetak minuta. Obje momčadi stoje vrlo disciplinirano i ne ulaze u prevelike rizike.

18' Odličan pokušaj Engleza. Phillips je sjajnom dugom loptom proinašao stonesa koji vara svojeg čuvara i zabija pogodak. no, to na njeguvu žalost neće vrijediti jer je suđeno zaleđe.

12' Nova opasnost pred škotskim golom. Sterling je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i ubacio prema Mountu, ali njegov šut ide pored gola.

Engleska - Škotska

11' Engleska zatresla vratnicu. Nakon kornera najviši u skoku je bio Stones, ali pogodio je okvir gola.

10' Mirno otvararnje na Wembleyu, osim one Adamsove šanse nije bilo većih zanimljivosti uprvih 10 minuta.

4' Otvorila se šansa za Škote.  O’Donnell je ubacio prema Adamsu koji je bio sam na 10 metara, ali engleski braniči blokirali su njegov šut.

1' Počela je utakmica.

19.00 Stigli su sastavi momčadi.

______________________________________________________________________________________________

Engleska nogometna reprezentacija u petak protiv Škotske igra drugu utakmicu na Europskom prvenstvu.

U prvom kolu Englezi su na Wembleyju pobijedili Hrvatsku 1:0 i sada trijumfom nad Škotima mogu osigurati plasman u osminu finala.

U prvom kolu Škotska je izgubila na domaćem terenu, Hampden Parku u Glasgowu, protiv Češke (0:2) i sada će protiv Engleza ići po rezultat koji bi je održao 'na životu' na Europskom prvenstvu.

Velika utakmica za navijače

"Znamo što znači predstavljati Englesku i igrati protiv Škotske. Pokušat ćemo te osjećaje iskoristiti u svoju korist, alu usredotočeni smo na to da sve napravimo dobro s taktičke strane. Jako poštujemo Škotsku. Imaju puno sjajnih igrača, puno iskusnih igrača. Andy Robertson je, kao jedan od njih, osvojio Premierligu i osvojio Ligu prvaka", rekao je uoči utakmice napadač "Tri lava" Harry Kane, a izbornik Gareth Southgate je istaknuo:

"Znamo da je to jako velika utakmica za naše navijače, a za nas je to nova prilika da osvojimo tri boda i približimo se sljedećoj fazi natjecanja."