TALIJANSKI HEROJ OSTAO HLADAN / Donnarumma objasnio zašto nije slavio nakon što je obranio odlučujući jedanaesterac

Na ovogodišnjem euru je po drugi put u povijesti odluka o europskom prvaku pala izvođenjem jedanaesteraca

13.7.2021.
16:51

Nogometaši Italije novi su europski prvaci, a do naslova su stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (3-2), nakon što je u osnovnih 90 minuta i produžetku rezultat bio 1-1.

CHIELLINI RASPLAKAO ITALIJU /

Najemotivniji trenutak na dočeku europskih prvaka: 'Njemu posvećujemo ovaj trofej. Ostat će zauvijek prisutan u našim srcima'

Engleska je na Wembleyju povela već nakon jedne minute i 56 sekundi igre, a strijelac je bio lijevi bočni igrač Luke Shaw koji je gol postigao poluvolejem na ubačaj Kierana Trippiera.

To je najbrži pogodak u finalima europskih prvenstava i ukupno četvrti najbrži u povijesti EURA.

Težnje Talijana da postignu izjednačujući pogodak materijalizirane su u 67. minuti, kad je Pickford obranio Verrattijev udarac glavom, ali je na odbijenu loptu prvi stigao stoper Leonardo Bonucci i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Kako pogodaka više nije bilo utakmica je otišla u produžetak. Po sedmi put u povijesti europskih prvenstava pobjednik nije odlučen u osnovnih 90 minuta.

'Lutrija' pripala Talijanima

Mreže su ostale mirovati i u dodatnih 30 minuta te je po drugi put u povijesti odluka o europskom prvaku pala izvođenjem jedanaesteraca.

Prvu seriju otvorio je Berardi koji je svladao Pickforda, a Donnarumma nije uspio zaustaviti Kaneov udarac. U drugoj seriji je Pickford obranio udarac Belottiju, a Maguire je donio prednost Englezima. Bonucci je izjednačio na 2-2, a Rashford je pogodio vratnicu. Talijanima je ponovno prednost donio Bernardeschi, a Donnarumma je obranio udarac Sancha. Jorginho je mogao donijeti naslov Italiji, ali je Pickford obranio njegov udarac. No, Donnarumma je obranio i udarac Sake te donio trofej Italiji.

Donnarumma brani odlučujući jedanaesterac

Nakon što je obranio odlučujući jedanaesterac, Donnarumma nije odmah počeo slaviti naslov, a sada je objasnio da nije slavio jer uopće nije bio svjesan da je njegova ekipa pobijedila.

"Nisam slavio jer nisam shvatio da smo pobijedili. Gledao sam u suca i pokušao vidjeti je li VAR signalizirao da je sve bilo u redu. Nakon toga sam shvatio da smo pobijedili jer sam vidio svoje suigrače kako se vesele i trče prema meni", otkrio je Donnarumma.