Džoker s klupe golom u sudačkoj nadoknadi odveo Engleze u finale Eura

Tijek polufinalnog dvoboja Nizozemske i Engleske mogli ste pratiti od 21 sat na portalu Net.hr

10.7.2024.
18:12

Nizozemska - Engleska

1-2

Engleska je u Dortmundu pobijedila Nizozemsku 2-1 i zakazala finale Europskog nogometnog prvenstva u nedjelju u Berlinu protiv Španjolske.

POLJUBI ME I BUDI TU /

Engleski junak nakon gola u 90. za finale Eura pokazao kakav je frajer: Svi pričaju o poljupcu godine

Nizozemci su poveli u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no u 18. minuti je Harry Kane izjednačio golom iz jedanaesterca. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Španjolskoj će to biti peto finale, do sada je slavila tri puta (1964, 2008, 2012), dok je 1984. izgubila od Francuske.

Englezi su drugi put uzastopce izborili finale EURO-a. Na posljednjem su u finalu u Londonu izgubili od Italije nakon izvođenja jedanaesteraca sa 2-3.

LIVE

KRAJ UTAKMICE

90' + 6 - U finalu Europskog prvenstva igrat će Engleska i Španjolska. Tri lava su u Dortmundu s 2-1 pobijedili Englesku.

90' - Pokazao je četvrti sudac samo dvije minute, no zbog gola igrat će se sigurno više.

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL

90' - I taman kada se čekalo da četvrti sudac pokaže koliko će se igrati Palmer je dao loptu za Watkinsa koji puca sa šest, sedam metara iskosa s desne strane kroz noge De Vrija u suprotni kut za 2-1 Engleza.

88' - Palmer je dobio loptu na desetak metara iskosa s desne strane, pucao je tražeći suprotni kut gola, ali otišlo je to preko gola.

87' - Nakon jedne gužve u šesnaestercu Engleske pobunili su se Nizozemci koji su trebali dobiti korner, no na kraju je sudac zbog prigovora pokazao žuti Van Dijku.

81' - Southgate je iz igre izvadio Kanea i Fodena, a priliku su dobili Palmer i Watkins.

Saka zabio iz zaleđa

79' - Zatresla se sada mreža Nizozemaca nakon udarca Sake, ali nije dugo trajalo slavlje Engleza je suci su odmah pokazali zaleđe.

78' - Uzbudljivo je sada bilo pred golom Engleza, lopta je došla do Simmonsa na nekih 14, 15 metara, ali nije dobro zahvatio loptu pa je to bio lagan zadatak za Pickforda.

70' - Požutio je sada Bellingham koji je žestoko startao na De Vrija.

65' - Napokon smo dočekali malo uzbuđenja, Veerman je ubacio s desne strane iz slobodnog udarca i pronašao Van Dijka čiji udarac pet metara krajnjim naporom brani Pickford.

57' - Gledamo igru uglavnom na sredini terena bez ikakvog rizika s bilo koje strane.

53' - Puno mirniji nastavak utakmice gledamo, nego što smo vidjeli u prvih 45 minuta. Prilika još nema.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, svaki izbornik je napravio po jednu promjenu. Kod Nizozemaca u svlačionici je ostao Malen, a ušao je Weghorst, dok je kod Engleza Tripiera zamijenio Shaw.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nakon prvih 45 minuta drugog polufinala Eura Nizozemska i Engleska igraju 1-1. Oranje je povelo sjajnim golom Simmonsa, Tri lava vratila su se golom Kanea iz penala, nakon čega se još na svakoj strani jednom zatresao okvir gola.

45' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

41' - Pokušao je sada i Mainoo, no završilo je to u bloku Nizozemaca.

39' - Foden je još jednom pokušao s 20-ak metara, ali ovog puta Verbruggen brani.

35' - Morao je sada mijenjati Koeman, Depay se ozlijedio, a na teren je ušao Veerman.

Tresao se okvir gola na obje strane

31' - Ovog puta potegnuo je iz vana Foden, no pogodio je stativu.

29' - Nakon udarca iz kuta Dumpries je bio najviši i pucao je glavom, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

22' - Dizali su Nizozemci ruku da je Foden u zaleđu, a on se sjurio u peterac, poslao loptu i kraj golmana, no udarac je očišćen u posljednji trenutak s gol crte.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL

18' - Potrajao je prekid, nakon čega je odgovornost preuzeo Kane. Verbruggen je pogodio stranu, ali udarac je bio presnažan i Englezi su izjednačili na 1-1

Penal za Engleze

15' - Saka je napravio pomutnju u šesnaestercu Nizozemaca, tražio prostor za udarac, no nije ga našao, da bi lopta došla do Kanea, koji sa sedam, osam metara puca visoko iznad gola. Pritom je Dumfries visoko podignutom nogom išao prema Kaneu, zbog čega se uključio VAR. Sudac Felix Zwayer išao je gledati snimku, nakon čega je pokazao na bijelu točku.

13' - Zaprijetio je sada Kane, ali brani mu to golman Oranja.

12' - Tripier je pronašao sada Ricea na lijevoj strani šesnaesterca, ovaj je vratio loptu u sredinu, no čisti to Van Dijk.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLL

7' - Nizozemska vodi: Xavi Simons je dobio loptu na nekih 20-ak metara pa stigao do ruba šesnaesterca i onda neobranjivo pogodio gornji desni kut Pickfordovog gola za 1-0.

1' - Krenula je utakmice Nizozemske i Engleske.

20.54 - Igrači su izašli na teren, kreću himne

Jaka kiša u Dortmundu

20.30 - U Dortmundu uoči utakmice pada jaka kiša. Valjda se neće ponovno ponoviti dvoboj osmine finala između Njemačke i Danske kada je prekinuta utakmica.

Stigli su sastavi:

Nizozemska: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké; Schouten, Simons, Reijnders; Malen, Depay, Gakpo

Engleska: Engleska: Pickford; Walker, Stones, Guéhi; Saka, Mainoo, Rice, Tripier; Bellingham, Foden; Kane

Sukob uoči utakmice

19.10 - Nizozemci napali Engleze na ulicama Dortmunda: Njemački specijalci utrčali u opći kaos.

Nizozemci okupirali Dortmund

18.05 - Prema procjenama u Dortmundu je 80.000 Nizozemaca i 30.000 Engleza.

18.02 - U utorak je prvi finalist postala Španjolska nakon što je u Münchenu s 2-1 pobijedila Francusku.

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na prijenos uživo drugug polufinala Eura u kojem će igrati Nizozemska i Engleska