MOŽETE LI VJEROVATI? / Nakon senzacije u Walesu, Armenija stigla do nove pobjede: Vatreni izgubili drugo mjesto u skupini kvalifikacija za Euro

Armenci su u petak s 4-2 srušili u gostima Velšane, a u ponedjeljak su u Erevanu slavili protiv Latvije s 2-1 golom u 91. minuti iz penala.

19.6.2023.
21:19

Nogometaši Armenije stigli su do druge uzastopne pobjede u kvalifikacijama za EURO 2024 u skupini D, u kojoj je i Hrvatska.

EUROKVALIFIKACIJE /

Čak 11 golova u dvije utakmice u hrvatskoj skupini: Turska do pobjede u 96. minuti, u Walesu senzacija

Branič moskovske Lokomotive Nayair Tikizjan je u 35. minuti doveo Armence u vodstvo, no Latvijci su izjednačili golom Robertsa Savanijeksa u 67.  minuti. U 91. minuti latvijski branič Kristers Tobers je igrao rukom, a veznjak Slovana iz Bratislave Tigran Barghesijan je iz penala donio Armencima važnu pobjedu. Latvijci su u petak izgubili u Rigi od Turske 2-3 golom također u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti.

Turci i Armenci vode na ljestvici s po šest bodova, a Hrvatska ima četiri boda s utakmicom manje.

U skupini C Ukrajinci su kao domaćini u Slovačkoj svladali s 1-0 Maltu golom veznjaka Girone Victora Cigankova u 72. minuti iz penala. U 52. minuti Ukrajinac Jarmolenko je promašio penal.

U skupini H Finska je kod kuće svladala San Marino s 6-0, a veznjak norveške Valerenge  Daniel Hakans ubilježio je "hat-trick".