POSLJEDNJE PROVJERE / Azzurri jedva svladali Bosnu i Hercegovinu, Francuzi bez rješenja protiv Kanade

Posljednje provjere

9.6.2024.
23:12

U posljednjem pripremnom susretu uoči EURO-a, nogometna reprezentacija Italije je u Empoliju pred 16.000 gledatelja pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je veznjak Intera Davide Frattesi u 38. minuti na asistenciju Federica Chiese.

ODUŠEVLJEN JE /

Prva Dalićeva pressica po dolasku u Njemačku: 'Svjesni smo očekivanja, navijači su naša snaga'

Bila je to druga pripremna utakmica Azzurra nakon što su 4. lipnja odigrali bez golova protiv Turske.

Talijanski strateg Luciano Spalletti promijenio je sustav iz 4-2-3-1 u 3-4-2-1, a pružio je priliku 17-orici igrača.

Bio je to drugi susret na BiH klupi za novog izbornika Sergeja Barbareza, koji se susreo s velikim brojem otkazivanja igrača zbog ozljeda. Prije šest dana izgubili su i od Engleske sa 0-3.

Francuzi imaju razloga za brigu

Reprezentacija Francuske odigrala je bez pogodaka protiv Kanade u posljednjoj pripremnoj utakmici prije odlaska u Njemačku. Očekivalo se da će Tricolori napuniti mrežu Kanađana kao što su to učinili i Nizozemci nekoliko dana ranije, međutim u Bordeauxu su mreže mirovale kroz svih 90 minuta.

Slovačka i Gruzija uvjerljivo do slavlja

Gruzija je ''generalku'' za EURO igrala u gostima kod Crne Gore. Gruzijci su slavili s 1-3.

Slovačka je na domaćem terenu posljednju provjeru odigrala protiv Walesa i senzacionalno slavila s velikih 4-0.