SERIJA IZJEDNAČENA / Durant i društvo dostigli Spurse

Cijelu sezonu Spursi su bikli najbolja momčad u NBA u baratanju loptom i asisstencijama, no sinoć je Thunder bio bolji sa ukupno 27 asistencija. Thunder je također nadskakao San Antonio (41-31).

3.6.2012.
12:30
PIXSELL

LOS ANGELES - KevinDurant je zabio 18 od ukupno 36 koševa u zadnjoj četvrtini, a Serge Ibaka 26 koševa sinoć za pobjedu Oklahoma Cityja nad San Antonio Spursima od 109-103 i za izjednačenje na 2-2 u seriji na četiri pobjede u finalu Zapadne konferencije.

U prve tri četvrtine Ibaka i centar KendrickPerkins mučili su Spurse sa 37 pogodaka u sjajnom šutu od 16 pogodaka iz 18 pokušaja. U zadnjoj četvrtini je Durant preuzeo zabivši 14 koševa zaredom. TimDuncan je predvodio San Antonio sa 21 pogotkom i šutom 9 od 17, dok je Kawhi Leonard dodao 17, a ManuGinobili 13.

Cijelu sezonu Spursi su bili najbolja momčad u NBA u baratanju loptom i asisstencijama, no sinoć je Thunder bio bolji sa ukupno 27 asistencija. Thunder je također nadskakao San Antonio (41-31), dok su obje momčadi bile koliko-toliko izjednačene s linije slobodnih bacanja(48-52).

Prvi ključni trenutak na utakmici dogodio se u drugoj četvrtini kada se Thunder odvojio od Spursa, nadigravši ih 29-17 sa šutom od 72.2 posto iz igre te ograničivši San Antonio na samo 31.8 posto. Spursi su se oporavili u trećoj četvrtini i smanjili vodstvo Thundera od 15 koševa na samo dva. No u zadnjoj četvrtini, Durant je bio jednostavno nezaustavljiv za Spurse.

Na poluvremenu je su Thunder bio u boljoj poziciji što se šuta tiče sa 15 pogodaka iz 17 pokušaja i ukupno postignutih 33 pogotka. Ibaka je imao šut šest od šest, odnosno 14 koševa, Perkins šest od osam i 13 koševa, a NickCollison tri od tri i šest koševa. Thunder je utakmicu završio sa 56.4 posto šuta iz igre, odnosno sa 22 pogodaka od 25 pokušaja iz igre.

TonyParker nije bio raspoložen sa samo pet pogodaka iz 15 pokušaja iz igre i ukupno postignutih 12 pogodaka.