rutinska pobjeda / Drugi poraz Islanđana: Španjolci ostavili Skandinavce na minus sedam

13.1.2019.
20:40

U posljednjem susretu 2. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu za rukometaše u Münchenu, u kojoj se natječe i Hrvatska, Španjolska je svladala Island s 32-25 (19-14).

Španjolci su postupno gradili svoju prednost u prvih 45 minuta dvoboja te su imali prednost od 27-20 kada je uslijedio povratak Islanđana koji su 10 minuta prije kraja susreta smanjili na 27-24 i kod tog rezultata imali dva protunapada koja nisu uspjeli realizirati. Kriza u igri Španjolske potom je minula i aktualni europski prvaci ostvarili su i drugu pobjedu u skupini.

Ferran Sole je s pet golova predvodio Španjolsku dok je Olafur Andres Gundmundsson postigao šest pogodaka za Island.

Nakon dva odigrana kola Španjolska, Makedonija i Hrvatska imaju po četiri boda, dok su Island, Bahrein i Japan bez bodova.

U 3. kolu ove skupine u ponedjeljak će igrati Island - Bahrein (15.30 sati), Hrvatska - Makedonija (18 sati) i Španjolska - Japan (20.30 sati).

Besplatno gledaj live stream utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. samo na RTLplayu!