ODLIČAN IVANOV TJEDAN /

Dodig zaustavljen na korak od finala

Dodigu je ovo bilo peti plasman u poluzavršnicu nekog ATP turnira u karijeri, a dosada je jednom bio pobjednik i to 2011. godine u Zagrebu.

4.5.2013.
15:23

MÜNCHEN - Hrvatski tenisač IvanDodig nije uspio izboriti plasman u finale ATP turnira u Münchenu jer ga je u polufinalu sa 6:4, 6:3 za sat i 28 minuta pobijedio Nijemac TommyHaas.

Haas je u prvom setu napravio break u četvrtom i desetom gemu, dok je Međugorac samo jednom osvojio gem na servis suparnika, pa je treći nositelj turnira prvi set dobio sa 6:4 za 45 minuta igre.

U drugom setu je 14. igrač s ATP liste, 35-godišnji Haas, napravio samo jedan "break" kojim je poveo sa 4:2 i do kraja susreta osvojio još dva gema na svoj servis i zasluženo izborio svoj drugi plasman u finale turnira u Münchenu.

Bio je to drugi susret i druga pobjeda Tommyja Haasa u susretima s Dodigom koji je, bez obzira što nije uspio izboriti plasman u treći finale na ATP Touru u karijeri, plasmanom u poluzavršnicu turnira u Münchenu postigao najveći ovogodišnji uspjeh. Inače, Dodig je do polufinala stigao bez izgubljenog seta u dvobojima s našim prvim igračem MarinomČilićem, RusomDavidenkom i Ukrajincem Dolgopolovim.