DINAMO DO VRHA NAPUNIO MREŽU ISTRE I POBJEGAO BJELIČINOM OSIJEKU: / Modri prekrasno zabijali i otišli na +6

Dinamo je ovom pobjedom povećao prednost nad Osijekom na vrhu tablice

8.11.2020.
17:00
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama uvjerljivo su sa 5-0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Prve HNL povećavši prednost na ljestvici.

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, "Modri" nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova.

Golove za Dinamo zabili su Gavranović (6, 75), Jakić (45), Oršić (76) i Tolić (87).

Moglo i uvjerljivije

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić je zabio prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenog prostora same rašlje. U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87). Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija, no Tolić je u 61. minuti uzdrmao okvir gola.

Reprezentativna pauza

Večeras se još sastaju Rijeka i Lokomotiva, a prvenstvo se nastavlja 20. studenog.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 11. kolo

Stadion Maksimir, 15.00 sati

Dinamo - Istra 1961 5:0 (Gavranović 6', 67', Jakić 45', Oršić 76', Tolić 88')

Dinamo: Zagorac, Leovac, Gvardiol, Lauritsen, Moharrami, Jakić, Ademi, Majer, Oršić, Gavranović, Kastrati

Istra 1961: Jurić, Vojković, Bosančić, Paez, Navarro; Galilea, Blagojević, Vuk, Špoljarić, Gržan, Fuentes

90' Gotova je utakmica, Dinamo je pobijedio Istru s 5:0.

88' GOL potpuni raspad Istre, Tolić je sada zabio peti gol za Dinamo.

76' GOL Nije još kraj mukama za Istru. Kastrati je idealno proigrao Oršića, a on urtčava u šesnaesterac i sigurno zabija.

67' GOL Obrana Istre nije izdržala nakon velikog pritiska. Gavranović je lobao protivničkog golmana i zabio svoj drugi gol za 3:0.

65' Dinamo traži treći gol. Oršić se izborio za udarac i pucao preko gola. Sreća u ovim trenucima spašava Istru.

57' Modri su prvi put opasnije zaprijetili u nastavku i odmah pogodili okvir gola. Tolić je opasno pucao s 20 metara i to je odsjelo na prečki.

56' Dobro je krenula Istra u nastavku i svim silama pokušava stići do gola na Maksimiru. Obrana Modrih sada imao puno problema.

55' Opasan pokušaj gostiju. Vuk je ubacio, a Gržan pucao, ali to ide iznad gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme na Maksimiru.

45' GOL Dinamo je u samoj završnici prvog dijela udvostručio prednost, za 2:0 zabio je Jakić. Dinamov nogometaš prekrasno je pogodio volejem s 18 metara.

41' Istra je sada mogla izjednačiti. Gržan je ubacio ubacio prema Guzini koji puca glavom, ali lopta ide preko gola.

35' Gavranović ponovno prijeti, pucao je silovito nakon olo akcije, ali ne pogđa okvir gola.

19' Novi pokušaj Dinama. Pucao je Oršić, ali to je blokirano.

16' Istra izgleda poprilično bezopasno. Puljani čvrsto stoje u obrani i najdaju se nekoj prilici iz kontranapada.

9' Dinamo nastavlja pritiskati nakon postignutog gola, pokušao je Majer iz slobodnog udarca, ali to je blokirano.

6' GOL Dinamo vodi nakon šest minuta igre, strijelac je Mario Gavranović koji je ponovno pokazao da je ove sezone u sjajnoj formi. Presjekao je napadač Modrih krivo dodavanje gostujućih nogometaša na dvadesetak metara od gola Istre, došao do ruba protivničkog šesnaesterca i sigurno pogodio.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.