RASPUCANI NAPADAČ / Cvitanich potopio NAC s tri pogotka

Dinamov suparik u skupini A Lige Uefa, Ajax, slavio je sa 6-0 protiv NAC-a u 6. kolu nizozemskog prvenstva.

13.9.2009.
15:51

Argentinski nogometaš Dario Cvitanich postigao je tri pogotka u 6-0 pobjedi njegovog Ajaxa nad Nac-om u 6. kolu nizozemskog prventva. S Cvitanichevim pogotkom je počelo u 11. minuti, a i završilo u 63. minuti, kada je gostujući vratar Rouwelaar šesti put izvadio loptu iz vlastite mreže.

Cvitanich je, inače, postigao i pogodak za 4-0.

Najbolji strijelac Ajaxa, ali i cijele Eredivisije, Urugvajac Luis Suarez, je postigao tek jedan gol, ali je zato upisao i dvije asistencije.

Hrvatski nogometaš Darko Bodul odigrao je prvih sat vremena u dresu Sparte, gdje se od strane Ajaxa nalazi na posudbi. Dobru igru nije okrunio pogotkom, ali je njegova momčad pobijedila Waalwijk s minimalnih 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je Rydell Poepon u 13. minuti.