'ŠETNJA' FINALNOM SERIJOM /

Cibona u prepunoj dvorani razbila Zadar i osvojila naslov

Cibonu su do pobjede predvodili Jerel Blassingame sa 20 koševa i sedam asistencija, Dario Šarić sa 19 koševa i 11 skokova, Darryl Eugene Strawberry je dodao 18, a Andrija Žižić 14 koševa.

4.6.2013.
21:50
Igor Kralj/PIXSELL

ZAGREB - Košarkaši Cibone obranili su naslov prvaka Hrvatske nakon što su u trećoj utakmici finala doigravanja u KC Dražen Petrović pred 5.000 gledatelja pobijedili Zadar 101:83 (35:22, 14:20, 23:22, 29:19) te ukupnim rezultatom 3:0 slavili u finalnoj seriji.

Ciboni je to ukupno 18. naslov prvaka u protekle 22 sezone, te sedma dvostruka kruna jer je ove sezone osvojila i hrvatski Kup. Zanimljivo 'vukovi' samo dva puta (2008, 2011) nisu igrali finale. Osim Cibone naslove su osvajali još Zadar (2004, 2008), Split (2003) i Zagreb (2011).

Zadranima je to bilo 13. finale i čak jedanaesti poraz, a svih 11 doživjeli su od Cibone.

Nakon izjednačenog otvaranja utakmice, Cibona je u posljednje tri minute prve dionice serijom 17:4 pobjegla na plus 13 (35:22) i nagovijestila u kojem bi smjeru mogla ići utakmica. U drugoj četvrtini 'vukovi' su imali i 15 koševa viška (35:22), no gosti su do poluvremena uspjeli smanjiti na podnošljivih sedam koševa zaostatka (49:42), a imali su i tri napad za minus pet.

U trećoj četvrtini Zadar se približio na minus četiri (61:57), a na otvaranju posljednje dionice i na tri koša zaostatka (72:69). No, svaki put kada bi se Zadrani približili Cibona bi uzvratila serijom i ponovo vratila izgubljenu prednost. Kada je Cibona šest minuta prije kraja utakmice pobjegla na plus 15 (86:71) priča je završila i u dvorani je započelo slavlje domaćih navijača.

Cibonu su do pobjede predvodili JerelBlassingame sa 20 koševa i sedam asistencija, DarioŠarić sa 19 koševa i 11 skokova, DarrylEugeneStrawberry je dodao 18, a AndrijaŽižić 14 koševa. Kod gostiju najbolji su bili Ante Delaš sa 17 koševa, FrankoKaštropil sa 16, te RomeoVon Travis sa 12 koševa.