PREKINULI DOMINACIJU / Cedevita razbila Partizan i izborila finale!

Oba sastava krenula su vrlo nervozno u utakmicu, pa je nakon sedam i pol minuta igre bilo samo 7-6 za Cedevitu.

28.4.2012.
19:55
PIXSELL

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale regionalne ABAlige nakon što su u polufinalu završnog turnira u TelAvivu svladali peterostrukog uzastopnog pobjednika ovog natjecanja Partizan sa 68-56 (14-15, 20-17, 17-14, 17-10).

Oba sastava krenula su vrlo nervozno u utakmicu, pa je nakon sedam i pol minuta igre bilo samo 7-6 za Cedevitu. Ipak, u nastavku su igrači obje momčadi uspjele pogoditi nekoliko šuteva, ali tijekom prvog poluvremena niti jedan sastav nije uspio ostvariti prednost veću od pet poena.

Početkom nastavka Cedevita je prvi put stigla do osjetnije prednosti povevši 43-34. Iako se Partizan uspio približiti na dva koša zaostatka (43-41), igrači hrvatskog predstavnika uspijevali su kontrolirati rezultat do samoga kraja.

U samoj završnici Cedevita je čak pobjegla i na maksimalnih 14 koševa razlike (68-54).

Cedevitu su do velike pobjede predvodili Chris Owens sa 20 i Miro Bilan sa 15 pogodaka, dok je Miroslav Raduljica ubacio 15 za Partizan.

U finalu koje je na rasporedu u ponedjeljak s početkom u 20.15 sati Cedevita će igrati protiv pobjednika susreta Maccabi - Budućnost.