CAPELLO SASUO PALJBU PO RONALDU: / 'Neoprostivo je to što je napravio. U moje vrijeme to je bilo nezamislivo'

Uzvrat u Torinu trebala je biti prekretnica za 'Staru damu'. Juve je u prvenstvu tek treći sa 10 bodova zaostatka za Interom i spas sezone tražio je u Ligi prvaka

10.3.2021.
8:11

Nogometaši Porta izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala nakon produžetaka izgubili od Juventusa s 2-3, a kako su u prvom susretu slavili s 2-1 prošli su dalje zbog više postignutih golova u gostima.

MOŽE I NA OBRVU, U TREPAVICU: /

Ovako maestralno i točno asistirao je Ivan Rakitić za 2:2; Ovo mogu samo majstori

Trenutak odluke dogodio se u 115. minuti kada je SergioOliveira iz slobodnjaka s više od 25 metara zabio svoj drugi gol za 2-2. Legendarni talijanski trener Fabio Capello kritizirao je zbog tog gola reakciju Cristiana Ronalda i Adriena Rabiota jer su se u trenutku kad je igrač Porta tukao okrenuli i skočili u strahu od lopte, što možete vidjeti ovdje.

"To je neoprostiva pogreška. Ja sam za živi zid uvijek birao igrače koji se ne boje lopte. Oni su se prepali i okrenuli se. To je neoprostivo", dodao je Capello za Sky.

Trener Juventusa Andrea Pirlo također je progovorio o tom trenutku.

"Nikada nam se nije dogodilo da se igrači u živom zidu okreću. Pretpostavljam da su mislili da je lopta predaleko i da nema opasnosti po gol. Bila je to pogreška, takve se stvari događaju. Igrači nisu mislili da je situacija opasna i primili smo gol", rekao je Pirlo.

Samo dvije minute kasnije Adrian Rabiot je doveo Juventus u novu prednost, vrativši nadu domaćina, ali to nije bilo dovoljno.