Briljantni Hrvat u četiri dana osvojio tri medalje!

Na europskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Berlinu, četvrtog dana natjecanja stižu odlične vijesti za Hrvatsku. Mihovil Španja osvojio je već treću medalju.

6.7.2011.
22:47

Nakon što je u utrci na 400 metara slobodno osvojio srebro, a na 100 metara prsno broncu, Mihovil Španja osvojio je i zlatno odličje. Dubrovčanin je u utrci na 200 metara mješovito s vremenom od 2:39.51 postao europski prvak.

Srebro je pripalo Ukrajincu Oleksandru Komarovu s vremenom od 2:48.92, a brončani je Nijemac Tobias Pollap s vremenom od 2:49.57. U istoj disciplini, 200 mješovito, svoje kategorije tjelesnog oštećenja Antun Brzak je u vremenu od 3:43.44 zauzeo šesto mjesto.

U kvalifikacijama u disciplini 50 Metara slobodno, Kristijan Mamić zauzeo je 14. mjesto s vremenom od 28.12 isplivavši osobni rekord, a u disciplini 100 Metara prsno zauzeo je 9. mjesto s osobnim rekordom od 1:22.97.