KUP KONFEDERACIJA / Brazil se poigrao sa SAD-om

Kaka i društvo slavili su 3-0 što je prvi put nakon pet utakmica (od 16. lipnja 2005.) i pobjede 3-0 protiv Grčke da su pobijedili bez primljenog pogotka.

18.6.2009.
18:08

Nogometaši Brazila pobijedili su reprezentaciju SAD-a 3:0 u svojoj drugoj utakmici u skupini B Kupa konfederacija i tako gotovo sigurno osigurali polufinale natjecanja. Sada im preostaje sačekati ogled Italije i Egipta nakon kojeg bi i matematički ostvarili prolazak među četiri najbolje momčadi natjecanja. Odigraju li Talijani neodlučeno ili pobijede svoje suparnike, Brazilu će šest osvojenih bodova biti dovoljno za uspješno okončanje borbe u skupini B.

Već u sedmoj minuti Felipe Melo odškrinuo je vrata koja vode u pobjedu nakon Maiconova ubacivanja, da bi prednost u 20. minuti na 2:0 povisio Robinho. Dvostruko proigravanje Kake i Maicona, nogometaš Intera potvrdio je pogotkom u 62. minuti za konačnih 3:0.

Premda je Brazil bio puno bolja momčad na terenu, valja dodati da je SAD igrao bez iz 57. minute isključenog Sasche Kljestana.