dobra partija / Bogdanović skroman, Rudežu već treći put 11 poena

Rudežu je već treći puta ove sezone da je ubacio 11 poena, što mu je i dalje najbolji šuterski rezultat u NBA ligi.

6.12.2014.
13:38
AP Images

Hrvatski košarkaš Damjan Rudež pružio je dobru partiju za Indianu, koja je u produžetku poražena od Sacramenta sa 101-102. Rudež je u 22 minute upisao 11 koševa (2-4 šut trice), 1 skok i 1 asistenciju.

To mu je treći puta ove sezone da je ubacio 11 poena, što mu je i dalje najbolji šuterski rezultat u NBA ligi. Pobjedu Sacramentu donio je Carl Landry koji je osam desetinki prije kraja pospremio jedan otpadak u koš. Prvi strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je Rudy Gay sa 27 poena, dok je Indianu predvodio David West sa 16 koševa i 8 skokova.

Brooklyn Netsi su na svom terenu uvjerljivo izgubili od Atlanta Hawksa sa 75-98. Za petu pobjedu u nizu Atlante najzaslužniji je bio DeMarre Carroll sa 18 poena, dok je kod Brooklyna najbolji bio Brook Lopez sa 20 koševa. Bojan Bogdanović je za 21 i pol minutu ostvario 5 poena, 3 skoka i 1 asistenciju za Netse, te je na prosjeku od 9,8 koševa i 3 skoka po susretu.

Branitelji naslova San Antonio Spursi prekinuli su Memphisov niz od 22 utakmice bez poraza na domaćem parketu u ligaškom dijelu sezone, pobijedivši 107-101.

Spurse je predvodio 38-godišnji Tim Duncan, koji je ostvario "triple-double", odnosno 14 poena, 10 skokova i 10 dodavanja, dok je Manu Ginobili dodao 17 koševa. Nažalost, Tony Parker je u trećoj četvrtini zbog ozljede napustio je teren.

Španjolac Marc Gasol bio je najistaknutiji pojedinac Memphisa sa 28 koševa i 12 skokova.

Cleveland Cavaliersi ostvarili su šestu pobjedu zaredom, svladavši na gostovanju Toronto Raptorse sa 105-91, uz odličnu partiju LeBrona Jamesa, koji je upisao 24 koša, 13 asistencija i 7 skokova.