BOSNA I HERCEGOVINA NAKON PENALA OSTALA BEZ EURA, ISPALA I IRSKA: / Branič Rijeke doveo Makedoniju na korak do EP-a

Traže se još četiri momčadi koje će sudjelovati na Europskom prvenstvu

8.10.2020.
23:57

Poznati su finalisti play-off skupina za plasman na Europsko prvenstvo, pa je lista kandidata za plasman na EURO sa 16 reprezentacija reducirana na ukupno osam imena od kojih će ukupno četiri reprezentacije dobiti kartu za smotru najboljih selekcij "Starog kontinenta".

GRUZIJA NAPRAVILA VELIKI KORAK PREMA PLASMANU NA EURO: /

Okriašvili presudio Bjelorusiji

Posljednji, treći protivnik hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D Europskog prvenstva idućeg ljeta bit će Srbija ili Škotska, o čemu više možete pročitati OVDJE.

Okšaj za 'skupinu smrti'

U finalu play-offa skupine A 12. studenog u Budimpešti borit će se Mađarska i Island, a bolji iz ovog susreta na EURO-u će igrati u F skupini "smrti" zajedno s Portugalom, Francuskom i Njemačkom.

Island je u Reykjavíku pobijedio Rumunjsku sa 2-1, dok je Mađarska u Sofiji uvjerljivo sa 3-0 porazila Bugarsku.

Golove za Mađarsku zabili su Wili Orban (17), Zsolt Kalmar (48) i Roland Sallai (75).

Island je kod kuće poveo 2-0 golovima Gylfija Sigurdssona (16, 35), a Rumunjska je smanjila u 63. minuti iz kaznenog udarca golom Alexandrua Maxima.

U finalu skupine B snage će odmjeriti Sjeverna Irska i Slovačka u Belfastu.

Sjeverna Irska je i Sarajevu nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 4-3, dok je Slovačka, također nakon udaraca s kreča bila bolja od Irske sa 4-2.

Dvoboj Bosne i Hercegovine i Sjeverne Irske je završio 1-1. Domaćin je poveo u 13. minuti golom veznjaka Milana Rade Krunića kojem je asistirao nakon odličnog prodora po boku Branimir Cipetić. Gosti su izjednačili u 53. preko McGinna. Domaćin u 62. minuti bio na korak do nove prednosti, no Miralem Pjanić je iz slobodnog udarca pogodi vratnicu.

Slovačka slavila nakon penala

Odluka je na koncu pala nakon izvođenja jedanaesteraca, a tragičari su postali Višća i Hajradinović koji nisu bili precizni.

U drugom susretu u 120 minuta nije bilo golova. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca Slovačka je pobijedila sa 4-2.

Sjeverna Irska ili Slovačka na EP-u će igrati u skupini E zajedno sa Španjolskom, Švedskom i Poljskom.

Ademijev ključan potez

U posljednjem "razredu" u finalu će igrati Gruzija i Sjeverna Makedonija.

Gruzijci su u polufinalu u Tbilisiju pobijedili Bjelorusiju sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Tornike Okriašvili u sedmoj minuti iz jedanaesterca.

U drugom susretu Sjevrna Makedonija je u Skoplju porazila Kosovo sa 2-1, a sve najvažnije se dogodilo u prvom dijelu.

Makedonija je povela u 16. minuti nakon autogola Benjamin Kolollija. Dinamov kapetan Arijan Ademi je uposlio Stefana Ristoskog koji je pucao, no lopta je pogodila Kolollija i završila u mreži.

Velkovski u glavnoj ulozi

Kosovo je izjednačilo u 29. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Stolea Dimitrievskog. Jedinica Rayo Vallecana je na rubu kaznenog prostora ispustila loptu, igrač hrvatskog prvoligaša Rijeke Darko Velkovski je nije dobro ispucao, što je iskoristio Florent Hadergjonaj i sa više od 25 metara prebacio vratara za 1-1.

No, radost gostiju nije dugo trajala. Samo četiri minute kasnije Velkovski je zabio za 2-1.

Pobjednik susreta Gruzija - Sjeverna Makedonija igrat će na EP-u u skupini C zajedno s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom.