10. KOLO BUNDESLIGE / Bayern jedva pobijedio

Neodlučenim rezultatom 0:0 s Borussijom (M) Koeln našeg Solde ostvario je treću utakmicu u nizu bez primljenog pogotka.

24.10.2009.
16:54

U 10. kolu njemačke Bundeslige nogometaši Bayerna na domaćem su terenu jedva pobijedili slabašni Eintracht iz Frankfurta sa 2-1.

Gosti su poveli u 60. minuti pogotkom Alexandera Meiera, a poravnao je Arjen Robben (69). Pobjedu Bayernu donio je Daniel van Buyten u 88. minuti. Tako je trener Bayerna Louis van Gaal dobio mali predah od žestokih kritika koje su uslijedile nakon ovotjednog poraza u Ligi prvaka od Bordeauxa (1-2). Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta u dresu Bayerna.

Hoffenheim je uvjerljivo svladao Nuernberg 3-0, a stoper Hoffenheima Josip Šimunić je odigrao cijeli susret.

Još jedan Hrvat proveo je svih 90 minuta na terenu, veznjak Freiburga Ivica Banović. No, njegov klub je u gostima izgubio od Mainza 0-3.

Hanover je kod kuće pobijedio Stuttgart 1-0, a pobjednički gol postigao je Didier Konan (30). To je treći uzastopni poraz Stuttgarta u Bundesligi.

Koeln, kojeg vodi hrvatski trener Zvonimir Soldo, je u gostima kod Borussije Moenchengladbach odigrao 0-0. Bila je to treća utakmica u nizu u kojoj Koeln nije primio gol.