KATALONCI DOMINIRALI / Barcelona četvrti put prvak Europe

Barcelona je u veličanstvenom finalu Lige prvaka na stadionu Wembley pobijedila Manchester United 3:1. Golove za novog europskog prvaka postigli su Pedro, Messi i Villa, dok je jedini zgoditak za Manchester United zabio Rooney.

28.5.2011.
20:25

Pred prepunim tribinima Wembleya nogometaši Barcelone su u velikom finalu Lige prvaka svladali engleske prvake Manchester United s 3:1.

Prvi pogodak na utakmici postigao je mladi španjolski veznjak Pedro Rodriguez nakon sjajnog proigravanja Xavija u 27. minuti.

Samo sedam minuta poslije, Wayne Rooney je izjednačio nakon odličnog duplog pasa s Ryanom Giggsom.

Drugi gol za novo Barcelonino vodstvo pao je u 54. minuti poslije fantastičnog udarca Lea Messija kojem je ovo bio 12. pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Pogodak koji je riješio sve dvojbe oko pobjednika djelo je preciznog Davida Ville u 69. minuti.

Barceloni je ovo četvrti naslov europskog prvaka.