Osmina finala Kupa kralja / Barca rutinski odradila utakmicu u 'prvoj brzini'

Najveće izenađenje je priredio Alcoron koji je nakon domaćeg 0-2 poraza od Granade u uzvratu slavio identičnim rezultatom, a potom boljim izvođenjem jedanaesteraca prošao dalje.

18.12.2013.
9:23
S.Lau/DPA/PIXSELL

Aktualni španjolski nogometni prvak Barcelona rutinski se plasirao u osminu finala Kupa kralja pobijedivši na Camp Nou trećeligaša Cartagenu 3-0, nakon pobjede 4-1 iz prve utakmice.

Barca je utakmicu odradila u 'prvoj brzini', a golove su postigli Pedro (30), Mariano (67-autogol) i Neymar (87).

Plasman u osminu finala izborili su i Villarreal, Osasuna, Getafe, Levantea, te drugoligaš Alcoron.

Villarreal je u uzvratnom susretu 16-ine finala na gostovanju pobijedio Elche 1-0 nakon što je prvi susret završio 2-2. Pogodak odluke zabio je Perbet u 56. minuti.

Osasuna je prošla dalje odigravši u Pamploni 1-1 protiv Malage nakon 3-3 iz prve utakmice. Domaćin je poveo već u prvoj minuti autogolom Welingtona, a na 1-1 je postavio Eliseu u 61. minuti.

Levante nije imao problema protiv drugoligaša Recreativa pobijedivši 4-0 čime je nadoknadio poraz 0-1 iz prve utakmice igrane u Huelvi. Uvjerljiv je bio i Getafe protiv Girone 4-1 nakon što je prvi susret završio 1-1.