BARAKUDE NAKON NEVIĐENE DRAME IZBORILE OLIMPIJSKE IGRE: / Vrlić u raspucavanju peteraca donio Hrvatskoj vizu za Tokio

Hrvatski vaterpolisti su protiv Rusije imali drugu priliku za plasman na Olimpijske igre

21.2.2021.
14:40

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija izborila je nastup na Oilimpijskim igrama koje bi se od 24. srpnja do 8. kolovoza trebale održati u Tokiju, ona je u susretu za treće mjesto na kvalifikacijskom turniru u Rotterdamu, posljednje koje vodi na Igre, svladala Rusiju sa 25-24 (4-3, 2-4, 3-1, 2-3; 14-13) boljim izvođenjem peteraca.

Tijekom utakmice po dva gola za Hrvatsku postigli su Ante Vukičević, Andro Bušlje i Josip Vrlić, a po jedan LorenFatović, MaroJoković, LukaBukić, LovreMiloš i RinoBurić, dok su trostruki strijelci za Rusiju bili DanilMerkulov i Konstantin Harkov, dva gola je dodao Dmitrij Holod, a po jedan Ivan Sučkov, Konstantin Kiseljev i Danil Pronin.

Veliki ruski povratak

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, sredinom prve četvrtine povela sa 4-2 i imala napad s igračem više za 5-2, no nakon što ta prilika nije iskorištena Rusija je krajem prvog dijela smanjila na 4-3 da bi Vrlić u posljednjim sekundama neometan s dva metra u situaciji s igračem više pogodio gredu.

Rusija je u drugoj četvrtini preokrenula rezultat povevši sa 6-5, a početkom treće imala i veliku šansu povesti s dva razlike, no Holod je promašio peterac. Kod rezultata 7-7 Rusija nije iskoristila niti situaciju s dva igrača više, odličnom obranom istaknuo se Bijač, pa je Hrvatska ponovno preuzela kontrolu rezultata.

Čak 15 serija peteraca

Nažalost, početkom posljednje četvrtine Hrvatska nije iskoristila tri napada za povećanje prednosti na dva razlike pa je Merkulov poravnao na 9-9 uoči posljendjih pet minuta. U samoj završnici Hrvatska je vodila sa 10-9 i 11-10 golovima Bušlje i Vrlića, no Rusija je uspijevala poravnati preko Hrkova i Holoda. Na 11-11 Holod je poravnao 16 sekundi prije kraja nakon napada koji je trajao više od minute i u kojem je u dva navrata imala igrača više.

Uslijedili su peterci u kojima su nakon čak 15 serija uspješniji bili naši igrači s ukupnih 14-13. Jedini neuspješan za Hrvatsku bio je Luka Bukić u četvrtoj seriji kada je pogodio gredu, zatim je Šepelev imao priliku odvesti Rusiju na OI, ali je Popadić obranio njegov pokušaj. U sljedećih devet serija svi su igrači s obje strane bili suigurni da bi potom Bijač obranio još jedan pokušaj Šepeleva, a zatim je Vrlić odveo Hrvatsku na sedme uzastopne Igre u vaterpolu.

Još ranije su nastip na olimpijskom turniru izborili domaćin Japan, Srbija, Italija, Španjolska, SAD, Australija, JAR, Mađarska, Kazahstan, Crna Gora i Grčka.

Kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre, utakmica za treće mjesto Hrvatska - Rusija 25:24 (11:11)

25:24 Vrlić zabija za pobjedu. Hrvatska je izborila Olimpijske igre!

24:24 Bijač brani Shepelevu, Barakude imaju meč loptu.

24:24 Bukić za novo poravnanje rezultata.

23:24 Kholod je precizan.

23:23 Fatović ne griješi.

22:23 Kharkov za novu rusku prednost.

22:22 Joković poravnava rezultat.

21:22 Merkulov za prednost rusije.

21:21 Vukičević izjednačuje.

20:21 Nagajev zabija prvi gol u trećem krugu raspucavanja.

20:20 Vrlić izjednačuje.

19:20 Shepelev za novu prednost Rusije.

19:19 Bukić poravnava.

18:19 Kholod donosi prednost Rusima.

18:18 Fatović poravnava rezultat.

17:18 Kharkov zabija za Ruse.

17:17 Jokić za novo izjednačenje, drama nad dramama u Rotterdamu.

16:17 Merkulov vraća Ruse u vodstvo.

16:16 Vukičević izjednačuje.

16:15 Nagajev zabija.

15:15 Vrlić je precizan za 15:15.

14:15 Bravo! Popadić je obranio Šepelevu.

14:15 Bukić je promašio, Rusi imaju priliku za pobjedu.

14:15 Kholod vraća prednost Rusiji.

14:14 Fatović je realizirao peterac.

12:13 Merkulov za novu prednost rusije. Bijač je bio nemoćan.

12:12 Vukičević poravnava rezultat.

12:11 Nagajev zabija za prednost Rusije.

31' Hrvatska vodi 11:10. Bušlje je zabio.

32' rusije izjednačuje, zabio je Kholod i pobjednika će odlučiti raspucavanje peteraca.

31′ Hrvatska vodi 11:10. Bušlje je zabio.

29' Hrvatska se nije uspjela odvojiti. Harkov izjednačuje, na semaforu stoji 10:10.

28' Bušlje ekspresno vraća Barakude u vodstvo, sada je rezultat 10:9 za Hrvatsku.

27' Merkulov ponovno zabija, Rusi imaju 9:9.

23' Merkulov izjednačuje, a Fatović vraća vodstvo Hrvatskoj, u posljednju četvrtinu Barakude ulaze s golom prednosti.

21' Hrvatska se vraća u vodstvo, Bukić zaboija za 8:7.

18' Velika sreća za Barakude, Holod je promašio peterac kojim je mogao Rusima donijeti dva gola prednosti. ŽGarcia odmah nakon toga zabija za novo izjednačenje.

16' Rusija u zadnjoj minuti druge četvrtine dolazi u vodstvo preko Merkulova. Hrvatska je nakon toga imala zadnji napad, ali Bukić nije uspješan.

13' Vukičević izjednačuje na 6:6.

13' Ruski golman Kostrov se razbranio, u dva napada zaredom brani Bukiću. Rusi dolaze u prvo vodstvo, zabio je Sučkov za 6:5.

10' Rusi odmah uzvraćaju. Holod zabija s igračem više.

10' Hrvatska ima igrača više, Miloš to koristi i vraća Barakudama vodstvo.

9' Krenula je druga četvrtina i odmah na početku Rusi izjednačuju za 4:4, zabio je Kiseljev.

8' Hrvatska je imala priliku pobjeći na tri gola prednosti, ali Barakude ne korste priliku i Rusi smanjuju preko Harkova.

6' Prvo je Harkov je pogodio vratnicu, a odmah nakon toga Hrvatska zabija s igračem više. Bušlje pogađa za 4:2, prvi put Barakude vode s dva gola.

4' Rusi također koriste igrača više, Pronin za 2:2.

3' Hrvatska je iskoristila napad s igračem više, Vrlić zabija za 2:1.

2' Izjednačenje, Harkov postiže gol za Ruse.

2' Hrvatska je povela, Maro Joković zabija za 1:0.

1' Počela je utakmica.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je poražena u polufinalu olimpijskih kvalifikacija u Rotterdamu nakon peteraca od Crne Gore s 12-14 (2-3, 3-2, 4-3, 1-2 - 2-4) i u nedjelju će za plasman na OI u Tokio igrati s Rusijom, koja je izgubila od Grčke 10-13.

Hrvatski vaterpolisti propustili su prvu priliku za plasman na OI u Tokiju, izgubivši na peterce od Crne Gore, pa će za vizu za OI u nedjelju u 14 sati morati pobijediti Rusiju.