Veliki okršaj koji dugo nismo gledali: Čilić protiv Đokovića!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nastavlja sa sjajnim ovosezonskim igrama. U 3. kolu jakog ATP turnira iz Masters serije 1000 u Indian Wellsu savladao je Španjolca Tommyja Robreda sa 6-4, 6-3

11.3.2014.
20:50

Bio je to četvrti međusobni ogled ove dvojice tenisača i druga pobjeda Čilića, a do nje je stigao nakon jednog sata i 23 minute igre. Prethodnu je ostvario davne 2008. godine na turniru u Torontu.

Robredo je 17. tenisač svijeta, a u Indian Wellsu je imao status 16. nositelja. U prvom je setu ovaj 31-godišnji Španjolac bio opasniji na Čilićev servis sve do samog kraja. U trećem i devetom gemu Međugorac je morao spašavati po jednu break-loptu, a onda je u desetom gemu Čilić napravio break bez izgubljenog poena.

Drugi je set započeo u istom tonu, pa je u drugom gemu ponovo oduzeo servis suparniku nanizavši pet uzastopnih gemova, od 4-4, do vodstva 6-4, 3-0. Do kraja meča hrvatski je tenisač bez problema zadržao svoj početni udarac iako je do pobjede mogao i mrvicu ranije. Naime, u osmom gemu je imao tri vezane meč-lopte, no Robredo je tom prilikom ipak uspio sačuvati svoj servis.

U osmini finala Čilić će igrati protiv Novaka Đokovića koji je izbacio Kolumbijca Alejandra Gonzaleza u tri seta.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić dobio je potvrdu da će za četvrtfinale igrati protiv drugog tenisača svijeta Novaka Đokovića, koji je morao prekovremeno raditi protiv Kolumbijca Alejandra Gonzaleza. Đoković je imao priliku riješiti meč u svega sat vremena, no sve se protegnulo do gotovo sat i 40, jer je Kolumbijac uzeo drugi set rezultatom 6-3. Trenutak slabosti i dekoncentracije (četiri neprisiljene pogreške zaredom) bio je dovoljan da Gonzalez napravi break za 5-3, te potom odservira za osvajanje drugog seta. Na njegovu žalost, u prvom i trećem setu nije imao nikakvih šansi, jer mu je Đoković dozvolio tek po gem po dionici.

Đoković i Čilić su dosada igrali sedam puta, svaki je put slavio srbijanski tenisač, a naš predstavnik je dosada osvojio tek jedan jedini set. Susret je na rasporedu kao posljednji na centralnom terenu, te neće početi prije četiri sata i 30 minuta iza ponoći.