problem s plavim dresovima / Arsenalu ovih dana baš ne ide: Chelsea ih potopio s dva igrača više

Arsenal niti na Stamford Bridgeu nije utakmicu završio sa 11 igrača, štoviše ovoga puta je kraj dočekao s dva igrača manje

19.9.2015.
15:55
AP Images

Samo tri dana nakon poraza od Dinama u Maksimiru u susretu 1. kola skupine F Lige prvaka (1-2), nogometaši Arsenala izgubili su još jednom, ovoga puta sa 0-2 (0-0) na gostovanju kod engleskog prvaka Chelseaja u susretu 6. kola Premier lige.

Chelsea je do pobjede stigao pogocima Kurta Zoume (53) i Edena Hazarda (90+1), čiji udarac se odbio od jednog obrambenog igrača Arsenala i prevario Čecha na vratima.

Arsenal niti na Stamford Bridgeu nije utakmicu završio sa 11 igrača, štoviše ovoga puta je kraj dočekao s dva igrača manje. U završnici prvog poluvremena je zbog udaranja Diega Coste isključen Gabriel Paulista, da bi u 79. minuti crveni karton dobio i Santi Cazorla.

Mourinho: "Ovi iz Arsenala uvijek jadikuju"

Ključni trenutak susreta bio je isključenje stopera "topnika" Gabriela Pauliste u završnici prvog poluvremena nakon što je nasjeo na provokaciju Diega Coste.

"Nekoliko sekundi prije koškanja Coste i Gabriela, Costa je rukom udario u lice Koscielnyja. U nastavku se dogodilo što se dogodilo. Costa se izvukao samo sa žutim kartonom, a Gabriel je isključen. Kako je to moguće, nije mi jasan kriterij suca Mikea Deana. Costa stalno provocira i to će raditi i u budućnosti", izjavio je trener Arsenala Arsene Wenger.

No, za trenera Chelseaja Josea Mourinha ništa nije bilo sporno.

"Za mene na ovoj utakmici nije bilo ničeg spornog. Utakmica ima mnogo aspekata, tehničkih, emotivnih i fizičkih. Naravno da je lakše igrati sa igračem više, ali normalno je i da bolji pobjedi, a mi smo bili bolji i dominatni cijelu utakmicu. Mislim da sam vodio 15 ili 16 utakmica protiv Arsenala i samo jednom nisu jadikovali i to zato što su tada pobijedili", rekao je Mourinho.

Sunderland poražen u gostima, Kramarićev Leicester odigrao remi

Bournemouth je kod kuće pobijedio Sunderland sa 2-0 golovima Calluma Wilsona (4) i Matta Ritchieja (9) u prvih deset minuta utakmice, a Newcastle je poražen od Watforda 1-2. Oba gola za Watford zabio je Odion Ighalo (10, 28).

Leicester je u gostima kod Stokea odigrao 2-2 i na drugom je mjestu sa 12 bodova. Stoke je vodio 2-0, ali Leicester je pogocima Mahreza (51-pen) i Vardyja (69) došao do remija.  Hrvatski napadač Andrej Kramarić ponovno je sjedio na klupi za pričuve Leicestera.

Večeras Bilićev West Ham gostuje kod vodeće momčadi Manchester Cityja.