SVE DALJE UTRKA ZA PRVAKA / Arsenal prosuo dva boda

Nogometaši Arsenala remizirali su kod Middlesbrougha i time se dodatnu udaljili od utrke za prvaka. Topnici su bili bolji, ali nadmoć na terenu nisu uspjeli konkretizirati.

13.12.2008.
20:17

U prvoj odigranoj utakmici 17. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Middlesbrougha i Arsenala remizirali su na Riverside stadionu 1-1.

Nogometaši Arsenala tako su prosuli nova dva boda koja su ih još više udaljila iz utrke za naslov prvaka.

"Topnici" su poveli već u 17. minuti utakmice preko Emmanuela Adebayora, koji je iskoristio precizno ubacivanje Cesca Fabregasa iz kornera s desne strane i glavom s ruba peterca matirao nemoćnog Rossa Turnbulla.

Međutim Arsenalovo vodstvo trajalo je tek 12 minuta, kada je za Middlesbrough zabio Arsenalov bivši igrač Jeremy Aliadiere.

Najbolju priliku za pobjedu Arsenala propustio je Nicklas Bendtner u 88. minuti, čiji je udarac u desni donji kut izbliza s desne strane zaustavio vratar Middlesbrougha Turnbull.