CIBALIJI BOD PROTIV DINAMA / 15. kolo T-COM 1. HNL

Nogometaši Dinama treći su put ove sezone odigrali neodlučeno u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi. Utakmica u Vinkovcima završila 1:1.

16.11.2008.
17:04

Dinamo se ponovno našao u problemima nakon prvog poluvremena (baš kao tijekom tjedna u Kupu protiv Zagore).

Ovaj put 0-1 nisu preokrenuli u pobjedu 2-1, ali su ipak uhvatili jedan bod. Za to je zaslužan strijelac Sammir. Domaćin je poveo pogotkom Pavličića u 40. minuti, a bod Dinamu donosi Sammir u 10. minuti drugog poluvremena.

Neobičan kraj imala je utakmica Varteksa i Osijeka. Do 82. minute nije bilo pogodaka, ali je bilo sve više guste magle te je osam minuta prije kraja glavni sudac Vučkov prekinuo utakmicu. S obzirom kako pravilo nalaže da se utakmica registrira aktualnim rezultatom ukoliko prođe 80 posto utakmice prije no što je prekinu vremenske prilike ili sličan razlog, na kraju su oba sastava upisala po bod.

U malom dalmatinskom derbiju Zadar je s 1-0 pobijedio Šibenik, dok je Zagreb kao domaćin bio bolji od Slaven Belupa sa 2-0.

Inter je kao gost u Maksimiru pobijedio sesvetsku Croatiju 3:1.

U derbiju kola Hajduk na Poljudu dočekuje Rijeku.