Najvažnija je stvar ne stvarati samome sebi pritisak da to treba biti što prije. Tijelo je umorno i prvo treba ponovno skupiti snage prije nego uopće počnete razmišljati o dijetama. Dajte si minimalno šest tjedana da se tijelo oporavi od poroda.
Nakon tog vremena ako se osjećate spremni krenite s aktivnostima, kojih s brigom oko djeteta neće nedostajati. Ukoliko ste vježbali prije i tijekom trudnoće neće vam biti preteško ponovno se vratiti u rutinu.
Niste li pak navikli na vježbanje budite nježni s tijelom i nemojte se previše umarati, a o vježbama se konzultirajte sa stručnim osobama.
U borbi s kilama kao i uvijek treba izbjegavati slatkiše, što bi vam možda pod nenadanim 'teretom' majčinstva moglo prelako pasti u ruke.
Hraniti se treba zdravo i nije nikakav grijeh grickati među obrocima no potrudite se zbog sebe, a i zbog djeteta ukoliko dojite, da je ono što grickate voće, povrće ili orašasti plodovi.
Također nemojte osjećati grižnju savjesti ako par puta tjedno odvojite sat vremena za vježbanje, glavna misao neka bude da je uz sretnu mamu i beba sretna.
Vježbanje će vam posebno dobro doći u regulaciji hormona koji i nakon poroda divljaju organizmom zbog čega se kod majki javljaju nagle promjene raspoloženja.
Hranite li se zdravo uz povremeno vježbanje i uspavljivanje djeteta, kile će se polako topiti, a kako bi zategnuli trbuščić u vježbe uključite čučnjeve, trbušnjake i sklekove.