Predsednik DS-a je na konferenciji za novinare u centrali stranke, rekao da je u jednim dnevnim novinama u poslednjih mesec dana bio na više od 20 naslovnih strana i da u tim tekstovima nema "ni grama istine", prenosi Tanjug.
- Zahtevam da to prestane. Nije tačno ni da firma čiji sam suvlasnik ima sve vreme na RTS-u ni da je opljačkala Studio B, a nisu tačni ni podaci gde živim, čega sam vlasnik, a čega nisam - rekao je Ðilas.
On je dodao da nije tačan ni podatak, za koji veruje da ga je Aleksandar Vučić pogrešno dobio, pa tako i interpretirao, da je firma čiji je suvlasnik, od dana kad je ušao u DS do danas porasla 800 puta. Objasnio je da je kompanija u prethodnih osam godina narasla nešto preko dva puta, odnosno isto onoliko koliko je poraslo medijsko tržište na kome ona deluje.
Đilas je istakao da ne prihvata da bude u društvu onih koji su prvatizovali firme po Srbiji, otpuštali ljude, dobijali subvencionisane kredite i radili bilo šta slično.
Prema njegovim rečima, sva dobit firme čiji je suvlasnik, a koja posluje i u drugim gradovima u regionu, dolazi u Beograd, gde se i plaća porez.
On je napomenuo da to što se dešava njemu, dešava se i mnogim saradnicima u DS, čime se uništavaju njihovi privatni životi i ugrožava bezbednost njih i njihovih porodica navodeći kao primere Olivera Dulića, Božidara Đelića i Mirka Cvetkovića.
- DS neće nikada štiti nikoga ko je lopov i kriminalac, bez obzira na kojoj je poziciji u stranci, ali DS neće ni prihvatiti da se o tome odlučuje van institucija države i sistema, i ja ću svoja prava po pitanju hajke tražiti kroz sudove jer jednostavno pređena je jedna granica - objasnio je Đilas.
Prema njegovim rečima stepen agresije prema opozicji koji se ispoljava ne može dovesti zemlju u EU, niti stabilizovati državu koja bi bila prihvatljiva za investitore.
Na pitanje da prokomentariše hapšenje vlasnika "Delte" Miroslava Miškovića, Đilas je rekao da se stranka već izjasnila o tome i da DS neće štititi nikoga.
- Smatramo da tužilaštvo i sud treba nezavisno da rade svoj posao, ocenjuju da li je neko kriv i određuju kazne za krivce - rekao je Đilas.
On izrazio zabrinutost zbog politike smanjivanja kazni onima koji su optuženi za najteža krivična dela.
- Čitajući u medijima shvatio sam da bi se kroz novi zakon njima kazne dodatno smanjile, odnosno postojala bi mogućnost da posle dve trećine izdržane kazne automatski izađu na slobodu - kazao je Đilas.
Lider DS smatra da su kazne u Srbiji i do sada bile preblage, posebno za teška krivična dela, poput silovanja i ubistva.
- Ako je tačno da bi Joca Amsterdam izašao iz zatvora posle sedam i po, a ne 15 godina, onda je to katastrofa za sve poštene građane ove zemlje i njihovu sigurnost - objasnio je Đilas.