Na početku emisije Rundek je obrazložio što za njega znači sloboda. "Kad čovjek stari, s vremenom se dio nagonskih energija mijenja i manji je kaos poticaja koji nas izluđuju. Sloboda ne znači mogućnost provođenja svoje volje. Kad prekineš lance, dočekaju te neki novi lanci. Sloboda ima veze s tim da je čovjek spreman prepustiti svoju osobnu volju i ego i ostaviti prostora drugoj energiji i logici. Staviti se u službu nečeg većeg - znači biti slobodan. Što je čovjek stariji, sve je svjesniji smrti - ona je realnost koja se približava. Svijest o smrti stavlja čovjeka pred pitanje 'Što stvarno jesam?' i pomaže čovjeku da se riješi onog što nije. Smrt je u tom smislu veliki pomoćnik slobode", rekao je Rundek.
O glazbeniku su s puno hvale progovorili i njegovi prijatelji, suradnici te supruga Sanda s kojom je u braku 36 godina. Poduzetnik Emil Tedeschi je u emisiji ispričao kako je Rundke jednom u gradskom autobusu izgubio svoj vjenčani prsten pa su ga zajedno tražili.
Rundek je u emisiji komentirao i period novog vala u glazbi, rekavši da je to bilo lijepo vrijeme. "Trenuci druženja i inspiracije, osjećaj da smo u centru svijeta, a ne periferija. S druge strane, važno je bilo što smo imali podršku Centra za kulturnu djelatnost omladine i Duška Ljuštine. Radilo se o maloj kulturnoj revoluciji", rekao je. Osvrnuo se i na Branimira Štulića, rekavši kako je on bio jedan od heroja i genijalac koji je u roku od dva tjedna od dečka s gitarom postao vitez i mitski Johnny.
Ratne devedesete pamti kao godine u kojima su se "pojavile ljudske osobine za koje se nadao da ne postoje". "Ja sam nježna umjetnička duša i to je za mene bilo bolno. Perspektiva javnog dobra i naivnost u službi nečem većem u tom je periodu pogažena", rekao je Rundek.