Na začelju liste nalaze se Budimpešta i Ljubljana, a na posljednjem mjestu – Zagreb.
U ispitivanju kvalitete javnog prijevoza ADAC se koristio ovim kriterijima: brzinom i komforom prijevoza, cijenom prijevoza, jednostavnošću prometne mreže (odnosno mogućnošću predsjedanja), te dostupnosti informacija.
Zagrebačkom javnom prijevozu se konkretno prigovara što informacije o prometnoj mreži nisu dovoljno dobre: rasporedi vožnje nisu točni, pojedine su stanice neoznačene, informacije o stanicama u tramvaju izgovaraju se samo na hrvatskom jeziku... Također, u usporedbi s npr. Münchenom, prijevoz je iznimno spor.
Glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić u priopćenju vezanom za ovu informaciju odgovorio je kako je istraživanje "teško komentirati jer u tablici poretka nisu prikazani jasni kriteriji i parametri ocjenjivanja".
"Pretpostavljam kako je istraživanje obuhvaćalo i područja koja u Zagrebu nisu pod nadležnošću ZET-a, a ubrajaju se u javni prijevoz, a vjerojatno je i da su na rezultate utjecali modeli prijevoza kojima Zagreb uopće ne raspolaže, za razliku od drugih gradova uključenih u istraživanje, pa im time ne može ravnopravno niti konkurirati", odgovara Jurić koji smatra kako je ZET-ov prijevoz posljednjih godina u znatnoj mjeri napredovao.