pandemija i turisti /

Turizam u doba korone: Kako bi turistima dokazali da mislimo na zdravlje, izdaje se nacionalna oznaka sigurnosti

U cijeloj zemlji za dobivanje oznake može se prijaviti oko 200 tisuća pružatelja raznih usluga u turizmu

3.3.2021.
7:27
VOYO logo

Je li popuštanje mjera dobar odabir uoči predsezone - uskoro ćemo doznati, a kako bi turistima dokazali da mislimo na zdravlje, tu je nacionalna oznaka sigurnosti. Mogu je zatražiti svi pružatelji usluga u turizmu, od trajekata, marina, zračnih luka, restorana, hotela do apartmana. Prijave su počele u petak, a koliki je interes.

Stroge mjere

Nekima je užitak rekreacija, a nekima relaksacija! Opatijski spa centar ima i vlastite stroge mjere i protokole o broju korisnika usluga.

„Higijena je na jako visokoj razini, vidi se da se čisti konstantno i istovremeno se pokušava održavat maksimalno na kvaliteti“, rekao je Matija Radić iz Opatije.

Gužve nema jer je ne smije biti, ali posla ima. Uz bazen nude se masaže i fitness centar. Za dobivanje nacionalne oznake prijavili su se prvi dan.

„Za našu kuću to znači da ćemo se i jesmo za cijelo vrijeme trajanja covida pridržavali se protokola, higijenskih standarda i epidemioloških mjera koje su propisane kako za korisnike usluga tako i za djelatnike“, kazala je Sandra Martinčić, pomoćnica ravnatelja za zdravstveni turizam.

Opatijski restoran na čijoj terasi ljudi od danas konačno ručaju, svoju oznaku čeka, a prijavu su odradili brzo i lako.

„Na devet jezika će to pisat svjetskih tako da kad turist dođe u grad tko hoće bit siguran otvorit će aplikaciju, pogledat će i vidjet će lokale koji su se prijavili za to“, izjavio je Robert Marinčić, vlasnik restorana u Opatiji.

Image
A grad ljepši nego ikada /

Opatija, koja je lani nakon Zagreba imala najposjećeniji advent u Hrvatskoj, ove je godine gotovo pusta

Image
A grad ljepši nego ikada /

Opatija, koja je lani nakon Zagreba imala najposjećeniji advent u Hrvatskoj, ove je godine gotovo pusta


U cijeloj zemlji za dobivanje oznake može se prijaviti oko 200 tisuća pružatelja raznih usluga u turizmu. Aplikacija radi od petka, a dosad ih se prijavilo 2 i pol tisuće. Među njima je i vlasnica apartmana u srcu Opatije. U 115 četvornih metara luksuza može primiti šest osoba i nada se dobroj sezoni.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Interes za sada, sedmi mjesec kompletno popunjen, deveti i šesti također, čekamo samo još goste za osmi mjesec“, rekla je Ana Marija Nahmijas, vlasnica apartmana u Opatiji.

I domaća grupacija sa šest opatijskih hotela očekuje dobru godinu.

„I mi smo danas aplicirali za ovu oznaku, zadovoljavamo standarde, i inače se u našim hotelima provode zaista najviši i najstroži higijenski standardi i koji su posljednjih godinu dana još dodatno postroženi“, kazao je Ivan Sarajlić, glasnogovornik hotelske grupacije.

Vjeruju kako će oznaka privući turiste, pomoći im da se osjećaju još sigurnije i biti vjetar u leđa ipak neizvjesnoj sezoni.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
NASA IZNENADILA /

Pitali smo Hrvate što bi napravili da ide smak svijeta: 'Žena, muškarac da se priklope, saviju...'