Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
CRNE PROGNOZE /

Turizam je petina hrvatskog BDP-a, a pitanje je hoće li biti sezone: 'Cijene će se svakako sniziti...'

'Izvjesno je da od ove turističke godine će biti malo i da možemo očekivati minimalne učinke'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Najave iz vrha Europske komisije iz kojih je jasno da bi europske granice mogle ostati zatvorene još mjesecima - mogle bi značiti i kolaps turizma koji u Hrvatskoj čini petinu BDP-a. Jedna od mogućnosti je sniziti cijene i, ako uopće i to bude moguće, privući domaće goste.

Turizam, o kojem Hrvatska financijski ovisi, ove godine, po svemu sudeći, možemo zaboraviti. "Bazirat ćemo se, ako trebamo, na domaće goste. To već i jesmo, ali situacija je takva da ne znam što očekivati. Smatram da će se cijene svakako sniziti i trebamo se prilagoditi tržištu", kazao je vlasnik turističke agencije Josip Prskalo

"HTZ i Ministarstvo turizma treba raspustiti"

Mogućnost snižavanja cijena jučer je za RTL komentirao predsjednik Hrvatske turističke zajednice. "Vjerujem da će naši hotelijeri, koji su iznimno uspješni u upravljanju velikim hotelskim sustavima, znati odgovoriti na sve izazove i ono što je važno - pružati vrijednost za novac", kazao je Kristjan Staničić

VEZANI ČLANCI

Hoće li nakon korone ljetovanje biti jeftinije? Direktor HTZ-a: 'Pripremamo dva projekta...'

Loše se piše turističkoj sezoni: U Slavoniji u trenucima kada bi trebao biti vrhunac sezone, sve zjapi prazno

No ljudima iz struke njegov je optimizam zaškripio u ušima. "Jučer sam slušao našeg direktora turističke zajednice. To samo pojačava moje mišljenje da HTZ u ovom trenutku treba raspustiti i taj novac utrošiti na vinjete. Tako da, kad se otvore granice unutar EU, možemo ljudima pokloniti autoceste da dođu trošiti. Ja bih trenutno raspustio i Ministarstvo turizma", kazao je predsjednik Udruge ugostitelja Kvarnera i Istre Vedran Jakominić

Minimalni učinci sezone

Loš turistički scenarij očekuju i u Udruženju putničkih agencija. "Vjerujem da će se cijene prilagoditi poziciji i uvjetima na tržištu. Iz svega onoga što epidemiolozi govore veoma je izvjesno da od ove turističke godine će biti malo i da možemo očekivati minimalne učinke", rekao je predsjednik Udruženja putničkih agencija HGK Boris Žgomba. 

Gradovi će još mjesecima čekati da im dođu turisti, jer kada sve ovo i prođe , ljudima će trebati vremena da se uvjere kako su i van svog doma sigurni.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike