Na
blogu
Ivice Todorića, za kojim je
hrvatsko pravosuđe izdalo europski uhidbeni nalog i crvenu
Interpolovu tjeralicu, osvanula je izjava nakon što je izvanredni
povjerenik za Agrokor predstavio plan budućnosti tvrtki unutar
koncerna.
Todorić proziva Ramljaka i premijera
Plenkovića da se "nemuštim odgovorima"
pokušavaju izvući nakon što su "uhvaćeni s prstima u pekmezu".
Tvrdi da im je cilj da sporni ugovor o najstarijem kredite
nestane, a Agrokorove tvrtke i imovinu rasprodaju u
bescjenje. Todorić je, k tome, najavio kaznenu
prijavu "protiv odgovornih za kriminal koji se svakodnevno
nastavlja".
Todorićevu izjavu pročitajte u nastavku:
Nakon što su uhvaćeni s prstima u pekmezu iz Hong Konga,
Ramljak i Plenković pokušavaju se izvaditi nemuštim odgovorima i
pronaći načine da cijeli slučaj s roll up-om i trustom Madison
Pacific nestane. Premijer je pritom hrvatskim građanima objasnio
kako pate od kolektivne amnezije. Gospodine premijeru, ljudi
pamte i sami stvaraju zaključke, nemojte ih podcjenjivati.
Gospodin Ramljak pak u današnjoj prezentaciji nudi spasonosno
rješenje u kojem nema apsolutno ništa osim demagogije i nastavka
pogodovanja interesnim grupama. Rješenja su više nego dobra,
najprije će imati minimalni rast kako bi svemu umanjio
vrijednost, a onda će, transparentno i vjerodostojno kao i do
sada, u bescjenje rasprodati tvrtke i njihovu imovinu. Baš kao
što sam i predvidio - kriminal u Agrokoru dobiva zastrašujuću
dimenziju, a odgovori na pitanja o roll up-u te ulozi Madison
Pacifica iza kojih se kriju odgovori i otkriva stvarni razmjer
pljačke i dalje se ciljano prešućuju. Zbog svega toga podnosim
kaznenu prijavu protiv odgovornih za kriminal koji se svakodnevno
nastavlja.