"Grad Zagreb je na tragu Vladine mjere oprosta dugova socijalno najugroženijim građanima, postignut je visok stupanj suglasnosti oko toga da je ta mjera dobra i vrlo brzo očekujemo zaključenje sporazuma", izjavila je Hini po završetku sastanka potpredsjednica Opačić.
Na sastanku su, uz potpredsjednicu Opačić, bili i ministri financija i pravosuđa Boris Lalovac i Orsat Miljenić, a u uz gradonačelnika Bandića predsjednik Uprave Zagrebačkog holdinga Slobodan Ljubičić te direktori podružnica Holdinga.
Grad Zagreb će snimiti situaciju na terenu
Uz suglasnost s Vladinom mjerom, predstavnici Grada Zagreba iskazali su i oprez kako se ne bi dogodilo da se dugovi opraštaju onima koji na to nemaju pravo. Zatražili su da se nadležnim službama u Gradu Zagrebu dostave kriteriji kako bi se snimilo stanje na terenu i vidjelo koliko ih građana u Zagrebu ispunjava.
Nakon toga, gradonačelnik Bandić najavio je brzi odgovor i dogovor s predstavnicima Vlade, istaknula je Opačić.
Na istu temu jučer je održala sastanak s predstavnicima Splita, Rijeke i Osijeka koji su također izrazili spremnost za otpisivanje dugova najugroženijim sugrađanima.
Riječ je o jednokratnoj pomoći najugroženijim građanima koji po raznim osnovama do 1. listopada ove godine duguju do 10 tisuća kuna, koji nemaju nekretnine osim u kojoj stanuju, niti druge imovine.
Teleoperateri ne pristaju
Opačić je izvijestila da su na dosadašnjim sastancima na otpis dugovanja pristale i sve banke i poduzeća u većinskom državnom vlasništvu, ali za sada na to ne pristaju teleoperateri.
Kada je riječ o dugovanju gradovima to se odnosi na sve vrste komunalnih naknada, plin, toplinsku energiju.