LAGANO SLAVLJE ELFA /

Strašna golčina Ćorlukinog suigrača

Njemačka nogometna reprezentacija u svojoj je posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastup na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini u Leipzigu svladala izabranu vrstu Izrael sa 2:0 (1:0).

1.6.2012.
8:42
planetf1.com

Prvi gol za Njemačku zabio je Mario Gomez u 40. minuti, a konačan rezultat osam minuta prije kraja postavio je Andre Schuerrle.

Suigrač Vedrana Ćorluke iz Bayera potegao je s 20-tak metara i zakucao loptu gotovo u rašlje izraelskih vrata.

Njemačka će na Euru igrati u skupini B protiv Portugala (9. lipnja), Nizozemske (13. lipnja) i Danske (17. lipnja).

Uspješna je bila i Grčka koja je u svojoj posljednjoj prijateljskoj utakmici pred nastup na Euru u austrijskom Kufsteinu svladala Armeniju s minimalnih 1:0.

Jedini gol postigao je Kyriakos Papadopoulos (23), no treba reći da Grci nisu iskoristili čak dva kaznena udarca.

Prvo je u 71. minuti armenski vratar obranio udarac Samarasa, a isto je napravio i nešto kasnije prilikom pokušaja Katsouranisa također s 11 metara.

Grčka će na Euru igrati u skupini A protiv domaćina Poljske (8. lipnja), Češke (12. lipnja) i Rusije (16. lipnja).