Na predstavljanju svoje knjige "Državni udar" 1. i 2. Vladimir Šeks je u Osijeku kazao kako je tema ove knjige obrana prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana i njegove politike prema BiH, upozorivši kako su jučerašnjom presudom u Haagu u udruženi zločinački pothvat uključeni ne samo predsjednik Tuđman, ministar obrane Gojko Šušak, načelnik Glavnog stožera Janko Bobetko, već i RH, koja je, po mišljenju toga Suda, djelovala u okviru zločinačkog pothvata.
Ova knjiga je obrana hrvatske državne politike 90-ih godina, i pokazuje da nije postojao nikakav udruženi zločinački pothvat, da je Hrvatska republika Herceg-Bosna bila legalna i legitimna institucija, koja je bila štit obrane hrvatskog naroda. Ova knjiga predstavlja i osudu svih onih koji su pridonijeli pribijanju Hrvatske na stup srama, u prvom redu bivšeg hrvatskog predsjednika Stjepana Mesića, koji je jedan od najodgovornijih za donošenje ovakve presude, a na posredan način, odgovoran je i za smrt generala Praljka, ustvrdio je Šeks.
Ističe kako su u knjizi predstavljena razna stajališta brojnih povjesničara, političara i državnika, koji svjedoče da su argumenti Haškoga suda krajnje nevjerodostojni i neuvjerljivi.
Ovo je kraj Haškoga suda, ali jedan sramotan kraj, poručio je Šeks.
Govoreći o mehanizmima koji su Vladi na raspolaganju u pokušaju osporavanja jučerašnje presude, Šeks ističe kako su Vladi na raspolaganju mehanizmi pravne i političke naravi, kojima će se pokušati oboriti bitni dielovi jučerašnje presude, posebice dio kojim je hrvatski državni vrh iz 90-ih godina prokazan kao dio udruženog zločinačkog pothvata.
To se mora nastojati oboriti svim silama. Neće Haški sud pisati povijest. Ne treba smetnuti s uma da ovo nije kraj, istaknuo je Šeks.