STIGLA ODLUKA /

SDP-ovoj zastupnici Antolić Vupori određen istražni zatvor

Antolić Vupora pritvorena je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, što znači da će na slobodu kada istražitelji ispitaju sve za koje smatraju da imaju saznanja o nezakonitostima zbog kojih je pod istragom

13.2.2025.
16:38
VOYO logo
VOYO logo

Sudac istrage zagrebačkog Županijskog suda odredio je jednomjesečni istražni zatvor SDP-ov saborskoj zastupnici Barbari Antolić Vupori koju Uskok sumnjiči za nezakonitosti pri nadogradnji i rekonstrukciji kuće.

Antolić Vupora pritvorena je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, što znači da će na slobodu kada istražitelji ispitaju sve za koje smatraju da imaju saznanja o nezakonitostima zbog kojih je pod istragom.

Njezinom suosumnjičeniku Vladi Podbrežničkom, varaždinskom pročelniku za gradnju i komunalno gospodarstvo, istražni zatvor određen je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i ponavljanja djela.

Image
KORUPCIJA SA SJEVERA /

USKOK po treći put! Otkriven novi krak afere: Spominje se i SDP-ovka Antolić Vupora

Image
KORUPCIJA SA SJEVERA /

USKOK po treći put! Otkriven novi krak afere: Spominje se i SDP-ovka Antolić Vupora

Još dvoje, od ukupno osam osumnjičenika u ovom kraku Uskokove istrage, također je pritvoreno zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, dok je sudac istrage odbio Uskokov prijedlog za određivanje pritvora zbog mogućeg ponavljanja kaznenog djela.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uskok sumnja da je Podbrežnički pogodovao Antolić Vupori u izdavanju građevinske dozvole za rekonstrukciju kuće, iako nije ispunjavala uvjete.

Uz saborsku zastupnicu i pročelnika, Uskok je osumnjičio i sudsku vještakinju koja je navodno prikrivala nepravilnosti u dokumentaciji te sudjelovala u lažiranju tehničkog pregleda kuće u Varaždinu, a pod istragom su i gradski zaposlenici te privatni poduzetnici.

Podbrežničkog Uskok tereti i da je s voditeljicom Odsjeka za provedbu dokumenata prostornog uređenja i građenja dogovorio zaposlenje njezina sina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tri kraka Uskokove istrage

Uz istragu povezanu s protupravnom legalizacijom Vuporine kuće i namještenog zapošljavanja, daljnje sumnje Uskoka odnosne se na korupciju u postupku ishođenja dozvola u turizmu. Dvojicu osumnjičenika terete da su podmitili okrivljenu pomoćnicu pročelnika u Varaždinskoj županiji da osigura ubrzano izdavanje rješenja za pružanje ugostiteljskih usluga, iako nisu bili ispunjeni uvjeti.

Okrivljenog višeg stručnog suradnika za graditeljstvo, a potom i savjetnika za graditeljstvo te vlasnika tvrtke koja je također pod istragom Uskok sumnjiči za pogodovanje toj tvrtki. Stručni suradnik je zauzvrat za usluge savjetovanja koje nisu nikad izvršene tijekom 2023. i 2024. godine, preko fiktivnih računa, primio najmanje 17.600 eura, sumnja tužiteljstvo.

Osumnjičenima u ostala dva kraka Uskoke istrage protiv kojih je istraga pokrenuta zbog nezakonitosti u varaždinskoj Čistoći i omogućavanja nezakonite gradnje istražni zatvor u srijedu navečer određen je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja nedjela.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tužiteljstvo je, ne navodeći identitete, izvijestio da su zbog malverzacija u varaždinskoj Čistoći, vrijednih stotine tisuća eura, tražili istražni zatvor za direktora Čistoće Zorana Sveteca, njegovog zamjenika Sašu Avirovića te dvojicu poduzetnika čijim su tvrtkama gradski dužnosnici navodno pogodovali u nabavi komunalnih vozila.

Pritvor su zatražili i za dvoje osumnjičenih u drugom kraku istrage pokrenutom protiv voditeljice građevinske inspekcije i voditelja poslovanja tri tvrtke zbog sumnje na primanje i davanje mita te zlouporabu položaja i ovlasti.

POGLEDAJTE VIDEO:Pogledajte kako uhićenu SDP-ovku dovode na ispitivanje u USKOK

Tekst se nastavlja ispod oglasa
JARAK
NE PROPUSTI!
VOYO logo