Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POGLEDAJTE ŠTO SE DOGODILO S REJTINGOM PREDSJEDNICE NAKON RUSIJE: /

Na ovoj razini nije bila još od veljače

U odnosu na lipanj kada je uživala pozitivan dojam 46 posto ispitanika, popularnost Grabar Kitarović u srpnju je, u istraživanju Crobarometar, skočila na 57 posto.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Drugi dio istraživanja Crobarometar, provedenog za Dnevnik Nove TV, pokazuje da je nakon jednomjesečne nogometne euforije zbog Svjetskog prvenstva u Rusiji i uspjeha 'Vatrenih' značajno porasla podrška radu predsjednice Republike Kolinde Grabar Kitarović.

Nakon što je nekoliko mjeseci u Crobarometru bilježila pad potpore, u novom istraživanju bilježi golemi skok - s 46 posto potpore u lipnju na 57 posto potpore u srpnju. Grabar Kitarović time se vratila na razinu popularnosti kakvu je uživala u veljači ove godine.

Što se tiče ispitanika koji ne odobravaju njezin rad, njih je u lipnju bilo 45 posto, a sada 38 posto. Iz toga se može zaključiti da je predsjednica Republike osvojila dio dosad neodlučnih ispitanika, ali i dio onih koji je do sada nisu podržavali.

I ostala dva pokazatelja - opći dojam i ocjena rada institucije - također su u porastu, kako za predsjednicu, tako i za Sabor i Vladu. Predsjednica srpanj završava s ocjenom 3,14, Vlada s 2,31, a Sabor s 1,92.

U srpnju su, dakle, ispitanici najviše pozitivnog dojma imali o predsjednici Grabar Kitarović, njih 67 posto. Za njom slijede živozidaš Ivan Vilibor Sinčić s 48 posto, mostovac Božo Petrov s 46 posto i bandićevac Milan Bandić s 45 posto. Među pet najpopularnijih je i premijer Andrej Plenković s 39 posto ispitanika koji imaju pozitivan dojam o njemu

Doduše, Plenković je u "top 5" političara i po negativnom dojmu kakav je o njemu izrazilo 54 posto ispitanika. Na toj je ljestvici u društvu Milorada Pupovca (SDSS) sa 69 posto ispitanika s negativni dojmom, zatim Davora Bernardića (SDP) sa 62 posto te Radimira Čačića (Reformisti) i Branimira Glavaša (HDSSB) koji svaki "uživaju" negativan dojam među 58 posto ispitanika.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike