Najzanimljiviji meteoroloski podatak stize iz zaleda Trogira, pise Crometeo.hr. Na meteoroloskoj postaji Ljubitovica danas je (do 23:00 sata) pala cak 191 litara kise. Kisa je pocela padati nakon podneva. Pritom je najjaci intenzitet zabiljezen sredinom poslijepodneva kada je u jednom satu palo 70 litara kise. U vecernjim satima zbog bujica su se pod vodom nasla podrucja od Trogira do Marine, a u Marini je voda poplavila dio rive. Velike stete od poplava biljezi i zalede Trogira.
Obilna kisa je pala i na sibenskom podrucju. U Rogoznici je izmjereno 63.6 mm, a na ostalim postajama s tog podrucja je palo od 50 do 63 mm kise. Na DHMZ postaji u Sibeniku danas je (od 7 do 19 sati) palo 51 mm kise. To je vise od polovice prosjecne mjesecne kolicine za prosinac (94.9 mm).
U zadnja 24 sata obilnija kisa je pala i na dijelu sjevernog Jadrana (Pula 44 mm, Mali Losinj 37 mm, Rab 25 mm), na zadarskom podrucju (Zadar 30 mm), u Lici (Gospic 24 mm), Zavizanu (23 mm). U nizinama unutrasnjosti malo kise je palo tek ponegdje, a u vecini mjesta je i izostala.
Dalmacija je opet bila najtopliji dio zemlje. U Splitu je izmjerena maksimalna temperatura od 17.9?C, sto je novi datumski rekord za najvisu dnevnu temperaturu. Do danas je najvisa temperatura na dan 4. prosinca izmjerena 1979. godine i iznosila je 17.5?C. U Dalmaciji su najvise dnevne temperature imale vrijednosti od 17 do 19?C, a najtoplija je bila Makarska sa 19.6?C. Na sjevernom Jadranu je raspon temperatura bio veci, od 10?C do 16?C, a u nizinama unutrasnjosti od 4 u sredisnjim krajevima do 9?C na istoku Slavonije. U najvisem gorju je najhladnije s temperaturama oko 0?C.
http://www.crometeo.hr/nova-obilna-kisa-i-poplave-u-dalmaciji-u-zaledu-trogira-palo-gotovo-200-litara/