Ne pamte ovakvo nevrijeme više od 50 godina: Tuča uništila vinograde i vrtove mještana Konjšćine. Nekima uništeno i do 60 posto uroda
Dvadeset minuta nevremena bilo je dovoljno da uništi vinograde i vrtove mještana Konjšćine koje je jučer poslijepodne pogodila tuča.
Šteta se još zbraja, a posljedice kratkog nevremena su ogromne! Nekim mještanima uništeno je i do 60 posto uroda. Stanovnici kažu da ovakvo nevrijeme njihov kraj nije pogodilo posljednjih 50 godina, a mnogi u njemu žive upravo i isključivo od poljoprivrede.
"Pogođena su najviše dva naša sela, to su Sušobreg i Jertovec.
Naravno pogođena su i ostala sela, ali naravno ne u tolikoj mjeri
prema informacijama koje mi imamo. Trudite se i borite i na
kraju dođe ovakvo jedno nevrijeme i odnese vam sve. Na kraju
krajeva, nemamo nikakva osiguranja za te ljude koji bi njima
mogle nadoknaditi ovakvu vrstu štete", rekla
je Anita Krok (SDP), načelnica
općine Konjšćina.