Prvi vikend u svibnju i tisuće s istim ciljem okupili su se u Zadru. Šestu godinu za redom u Hrvatskoj se tako trčalo za one koji to ne mogu. Utrka je ovo koja nema ciljnu liniju pa ju zato može završiti baš svatko.
Pozitivna atmosfera na svakom je koraku. Zarada s ove utrke u potpunosti ide neprofitnoj zakladi za istraživanje ozljeda leđne moždine.
"Za sve ljude koji su u kolicima i za one koji će, nažalost, biti u kolicima, ovo je jedna velika nada da će jednog dana naći nekakav lijek da nas podignu iz kolica", kazala je Dobrila Maričić iz Osijeka.
"Svake godine tu dolazimo svi skupa, to nam je već tradicionalno druženje", kazao je Fran Marija Krasnić iz Zagreba.
9.000 natjecatelja, 1200 volontera, nekoliko tisuća gledatelja...
Ove je godine na druženje došlo 9 tisuća natjecatelja, 1200 volontera, nekoliko tisuća gledatelja i svjetski rekorder koji je jedne godine u kolicima prešao čak 92 kilometra.
"Trebamo više novca, trebamo više istraživanja, tako da možda jednog dana i ja i puno drugih ljudi zaista trčimo na ovoj utrci", rekao je Aron Anderson, rekorder Wings for Life World Run-a.
Na 6. zadarskoj utrci Wings for life, trećoj po veličini na svijetu, sudionici su došli iz cijele Hrvatske, ali i 25 drugih zemalja.
"Planirali smo ovo putovanje uglavnom zbog ove utrke", rekao je Paul iz Belgije.
"Ovo je četvrti put i trčimo uvijek zajedno", kazala je Monika Grgić iz Nove Gradiške.
"Došli smo ove godine samo kćer i ja s obzirom da su suprug i sin, nažalost, spriječeni. Ovo nam je treća godina za redom", rekla je Silvija iz Siska.
Sudionike su pozdravila Krila Oluje, a u Sukošanu su ih mještani ponudili fritulama i osvježenjem.
Kada natjecatelje prijeđe automobil "hvatač", utrka je za njih gotova. Na ovoj utrci službeni cilj ne postoji, pa stazu po svojoj mjeri može proći svaki sudionik.