'ANĐEOSKA RUNDA' /

Hrvatska ima veliko startup iznenađenje: U tvrtku je osobno investirao i Mate Rimac

Image
Foto: Davorin Visnjic/Pixsell

'Naš je cilj s ovim sredstvima oformiti tim za američko tržište i širiti se na najvećem tržištu za razvoj softvera na svijetu', otkrio je Saša Janićijević

25.1.2022.
10:50
Davorin Visnjic/Pixsell
VOYO logo

Novo veliko startup iznenađenje iz Hrvatske zove se Codemap, piše danas Jutarnji list, navodeći da je u tu tvrtku uložio inovator Mate Rimac, finacijaš Tomislav Matić i fond SQ Capital. Zagrebačka tvrtka, koja je krajem 2020. provirila iznad radara, upravo je zaključila investiciju od 1,7 milijuna kuna (225.000 eura) za širenje u SAD.

Ne baš velik iznos u odnosu na investicije u startupe koje su u Hrvatskoj zaredale posljednjih nekoliko mjeseci. Međutim, Codemap je prvi startup u koji su svoj novac investirali osobno Mate Rimac, osnivač i direktor Rimac grupe te Tomislav Matić, osnivač i direktor Texo Managementa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vodeći ulagač u ovoj rundi je dosad slabije poznat hrvatski VC fond SQ Capital, koji je već podupro domaće igrače kao što su Sportening, Fueloyal, Farseer i Miret. K tome, osnivači Codemapa ovo ulaganje opisuju na razini tzv. anđeoske runde, usporedive sa sličnim ulaganjima na razini EU, a biznis kojim se bave opisuju poslovima kojima se bave poput Combisa i King ICT-a.

Tko su osnivači?

Osnivači Codemapa su ekonomisti Saša Janićijević i Goran Bušelić te programer Karlo Mamić. Saša Janićijević, suosnivač i izvršni direktor Codemapa, kaže da su dosad razvoj financirali vlastitim sredstvima i tražili ulagače.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Tražili smo investitore koji su zainteresirani za automatizaciju proizvodnje softvera. Naš je cilj s ovim sredstvima oformiti tim za američko tržište i širiti se na najvećem tržištu za razvoj softvera na svijetu", kaže Janićijević.

Codemap je prvi hrvatski no-code startup. No-code je naziv za različite web alate pomoću kojih je moguće ubrzati proizvodnju softvera. U prva dva mjeseca rada privukao je tisuću korisnika, preko njega je ugovorena izrada stotinjak softverskih projekata te je pomogao tridesetak ljudi u pronalaženju stalnog posla. Danas je to cloud platforma koja omogućava novi, efikasniji način ugovaranja i vođenja softverskih projekata, piše novinar Jutarnjeg lista Bernard Ivezić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo