Božo Petrov je u javnosti više puta isticao da s obitelji živi u podstanarskom stanu, jer ne želi ulaziti u kredit kojim bi osigurao novac za renoviranje starije kuće površine 109 metara kvadratnih koja se nalazi u centru Metkovića. Nije krio da posjeduje nekretninu, ali nije ni navodio detalje kako joj je došao u posjed.
Pozajmnica na 20 godina
"Novac mi je posudio moj rođak svećenik. To je čovjek uz kojeg sam odrastao, iznimno smo bliski i povezani. Uvijek mi je pomagao, tijekom fakulteta i nakon toga. To je osoba za koju bih dao sve", komentirao je za Danas.hr Petrov pisanje Dubrovačkog dnevnika da mu je "Crkva kupila kuću".
Prema podacima iz pozajmnice zaključene u ožujku 2015., Martin Vidović je Petrovu na 20 godina posudio iznos od 220 tisuća kuna. Metkovski gradonačelnik obvezao se vraćati ratu od 925 kuna, kroz 240 mjeseci. Kao godina zaduženja u ugovoru je navedena 2013.
Bivši apostolsku nuncij i nadbiskup mons. Vidović, s kojim je Petrov u srodstvu s majčine strane, novac je posudio bez kamata.
Napadi političkih oponenata
"Ne vidim ništa loše u tome", kaže Petrov, ističući da bi on, ako bi bio u mogućnosti, rodbini pomogao na isti način.
Plasiranje informacije dvadesetak dana prije parlamentarnih izbora, u trenutku kada se MOST pozicionirao kao treća politička snaga u državi, Petrov vidi kao napade svojih oponenata.
Novi automobil i nova administracija
U tekstu u dubrovačkom listu prozvan je i zbog novog Renault Meganea, kojeg je nedavno kupio Grad.
"Odlučili smo kupiti automobil jer smo izračunali da nam je to isplativije. Bivši gradonačelnik je auto vrijedan 850 tisuća kuna razbio pred prošle izbore. Potpuno uništeni automobil nije bio za popravak pa je prodan za 25 tisuća kuna. Do sada smo na službena putovanja išli privatnim automobilima i odlučili smo kupiti vozilo čija je cijena prihvatljiva za Grad. Renault Megane smo platili 109.000 kuna", pojašnjava Petrov.
Odbacuje optužbe da se u gradskoj upravi nastavilo zapošljavanje podobnih. Trenutno uz njega i njegova zamjenika još je 21 zaposlenik - a što je jedna osoba manje u odnosu na broj gradskih službenika u trenutku kada je preuzeo vođenje Metkovića.
Istina je, zaključuje Petrov, da su provedena sistematizacija i reorganizacija: "Neki su otišli, a neki novi došli. Imali smo čak 14 ekonomskih referenata, a sada smo zaposlili programere, inženjere, komunalne redare i stručnjake za EU fondove".