Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vremenske neprilike /

HAK upozorio građane na mnoga ograničenja u prometu: 'Kolnici su skliski, olujna je bura s orkanskim udarima'

HAK upozorava vozače kako se na autocesti A1, zbog prevrtanja autobusa između čvorova Jastrebarsko i Donja Zdenčina u smjeru Zagreba, vozi jednim trakom uz ograničenje brzine od 40 kilometara na sat

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Danas će prevladavati oblačno, ponegdje uz snijeg, osobito u prvom dijelu dana, a najmanje snijega očekuje se na sjeveru zemlje, izvijestio je Državni hidrometerološki zavod . Na Jadranu će biti djelomice sunčano, a tek rijetko može pasti malo kiše - uglavnom u Dalmaciji tijekom jutra, dok će na sjevernom Jadranu biti snijega nošenog vjetrom, odnosno burom. Podno Velebita očekuje se olujna bura s orkanskim udarima, a na jugu sjeverozapadnjak. Bura će slabjeti tijekom dana.

Temperatura zraka na kopnu uglavnom će biti od -4 do 1. Na Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije najviša temperatura zraka većinom će se kretati od 5 do 10 Celzijevih stupnjeva.

Snijeg i susnježica u Istri

Za kamione s prikolicama i tegljače iz smjera unutrašnjosti nema prohodnih cesta prema Rijeci ili Istri, a prema Dalmaciji mogu voziti autocestom A1 do čvora Sveti Rok i dalje državnim cestama preko Gračaca, Obrovca i Karina, upozoravaju u ponedjeljak iz Hrvatskog autokluba .

Snijeg i susnježica padaju u Istri, Hrvatskom primorju, te većem dijelu unutrašnjosti, a u priobalju puše bura, povremeno sa olujnim udarima. Kolnici su mokri ili vlažni i skliski, a ponegdje ima i magle. HAK upozorava na oprez. Valja napomenuti d je zabrana prometa  za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama, dok je za ostala vozila obavezna zimska oprema na većini cesta u Gorskom kotaru i Lici, uključujući autocestu A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Kikovica i Bosiljevo II, državnu cestu DC1, staru cestu kroz Gorski kotar i državnu cestu Kapela-Žuta Lokva-Senj.

Zbog vjetra za sav promet zatvorena je Jadranska magistrala (DC8) između Senja i Svete Marije Magdalene. Samo za osobna vozila otvoreni su autocesta A1 Zagreb-Split-Ploče između čvorova Sveti Rok i Posedarje, autocesta A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Delnice i Kikovica, Jadranska magistrala (DC8) između Novog Vinodolskog i Senja, državna cesta DC54 Maslenica-Zaton Obrovački, DC25 Gospić-Karlobag te Paški most.

Na Krčkom mostu zabrana je prometa za motocikle, prikolice za stanovanje, kamp prikolice s tri ili više osovina, kombi vozila visine preko 1,9 metara, autobuse na kat i autobuse duplih osovina koji vuku prikolicu i osobna vozila koja vuku malu prikolicu s jednom osovinom. Valja dodati da je na Jadranskoj magistrali između Bakra i Novog Vinodolskog i lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama, motocikle, dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom.

(HAK)

Kod Jastrebarskog se prevrnuo autobus

HAK upozorava vozače kako se na autocesti A1, zbog prevrtanja autobusa između čvorova Jastrebarsko i Donja Zdenčina u smjeru Zagreba, vozi jednim trakom uz ograničenje brzine od 40 kilometara na sat. Mole se vozači za oprez.

Prekid katamaranskih i trajektnih linija 

Zbog vjetra u prekidu su katamaranske linije:

Mali Lošinj-Cres-Rijeka i Novalja-Rab-Rijeka (katamaranska linija Ist-Zapuntel-Brgulje-Molat-Zadar plovi bez pristajanja u luci Zapunte)

te trajektne linije:

Stinica-Mišnjak

 Prizna-Žigljen

 Lopar-Valbiska 

Porozina-Brestoval

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike