Gdje je nestala predsjednica? Najavila povratak prvi radni dan u novoj godini, ali počinje tek sljedeći ponedjeljak
Premijer. Četvero ministara. Gradonačelnik. Oporba. Saborski zastupnici. Ali predsjednice nije bilo.
"Nisam ja komentator, ja sam pozvan pa sam došao", kazao je premijer Andrej Plenković, a na upit je li to dobra poruka, kazao je:
"Svatko mora na svoje pozivnice odgovarati, ne mogu ja na tuđe pozivnice odgovarati."
Iz SNV-a objašnjavaju: pozvali su sve predstavnike državnog vrha, vjerske zajednice, političke stranke, sindikate i nevladine organizacije.
"Mi bismo voljeli da je predsjednica bila s nama ili da je netko u nekoj drugoj osobi predsjednica bila s nama, ali budući da nije bila, mi ćemo to prihvatiti kao nešto na što ne možemo utjecati", izjavio je predsjednik SNV-a Milorad Pupovac.
Iz njezinog Ureda poručuju - predsjednica je trebala ići na službeni put koji je naknadno otkazan, pa je odlazak na prijem SNV-a odgođen još u utorak. A umjesto nje je trebao stići izaslanik - Mate Granić.
Predsjednice u javnosti nema već 12 dana. Posljednji put pred kamerama je bila u Karlovcu, gdje je stigla na polnoćku, nakon čega je obišla vatrogasce i policajce te se družila s beskućnicima.
Nakon božićne čestitke upućene građanima RH, povukla se u obiteljsku atmosferu, kako je najavila na relaciji Zagreb - Rijeka, gdje se posvetila obitelji i izradi kolača koje je prakticirala i u svom Uredu.
Iako je povratak najavila prvi radni dan ove godine, u Uredu je još nema. Na Facebook stranici objavila je samo veselu fotografiju s Pantovčaka gdje svima želi sretnu Novu godinu. A na posao se vraća tek u ponedjeljak.