Evakuirali stanare zgrade nakon što se zgrada nagnula, a dvorišto odronilo zbog aktiviranja klizišta u zagrebačkom Gornjem Vrapču
Objavilo je to na svojim društvenim mrežama Ravnateljstvo civilne zaštite MUP RH.
Navode kako su o svemu obavijestili Policijsku upravu Zagreb, Javnu vatrogasnu postrojbu, sudskog vještaka za klizišta i DIRH, koji će na teren uputiti građevinskog inspektora. Stanari su napustili zgradu.
"Utvrđeno je da se radi o pukotini dužine 20 metara i procjepa 2,5 metra. Obavit će se zatrpavanje oštećenja kamenjem i bit će zabijeni čelični stupovi kao prevencija i zaštita od mogućih daljnjih oštećenja", naveli su u objavi.