Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NA TERENU INSPEKTORI /

Evakuirali stanare zgrade nakon što se zgrada nagnula, a dvorišto odronilo zbog aktiviranja klizišta u zagrebačkom Gornjem Vrapču

Predstavnici stanara prijavili su da se klizište pojavilo uslijed radova na susjednoj parceli. Utvrdili su da je pukotina klizišta 20 metara i procjepa 2,5 metra

VOYO logo
VOYO logo

Županijski centar 112 Zagreb zaprimio je dojavu od predstavnika stanara zgrade u Gornjem Vrapču (Zagreb), da je zbog radova na susjednoj parceli došlo do aktiviranja klizišta i odrona od sjevera prema jugu cijelom dužinom dvorišta i naginjanja zgrade.

Objavilo je to na svojim društvenim mrežama Ravnateljstvo civilne zaštite MUP RH.

Navode kako su o svemu obavijestili Policijsku upravu Zagreb, Javnu vatrogasnu postrojbu, sudskog vještaka za klizišta i DIRH, koji će na teren uputiti građevinskog inspektora. Stanari su napustili zgradu.

"Utvrđeno je da se radi o pukotini dužine 20 metara i procjepa 2,5 metra. Obavit će se zatrpavanje oštećenja kamenjem i bit će zabijeni čelični stupovi kao prevencija i zaštita od mogućih daljnjih oštećenja", naveli su u objavi. 

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike