Nakon neuspjelog pokušaja da postane predsjednik Dragan Primorac nastavio je sa svojim životm i ako je suditi po fotografiji na Facebooku fokusirao se na svoju karijeru. Primorac se pohvalio da je u društvu "jednog od najznačajnijih znanstvenika današnjice" prof. Henryja Erlicha koji je objavio knjigu 'Genetic Reconstruction of the Past' gdje navodi najznačajnije svjetske slučajeve koji su rješeni zahvaljujući DNA tehnologiji. U svojoj knjizi znanstvenik je spomenuo i rad Primorčeva tima.
"Jedan od tih velikih svjetskih slučajeva koji navodi u knjizi je uspješna identifikacija sestre Marije Krucifikse Kozulić i njezine sestre Tereze koju je napravio tim koji sam vodio (prof. Alan Bosnar, prof. Šimun Anđelinović, dr. Anja Petaros, dr. Miran Čoklo, prof. Ivana Kružić, prof. Željana Bašić, prof. Mitch Hollanda i dr. Charle Marshall)", napiso je Primorac.
Devet godina za identifikaciju
Dodao je i da im je za identifikaciju trebalo punih devet godina. Ono što ovaj slučaj čini posebno značajnim jest njegova povezanost s procesom beatifikacije.
"Ovo će biti prvi slučaj tijekom postupka beatifikacije u kojem će rezultati dobiveni analizom DNA imati važnu ulogu", napisao je Primorac.
Henry Erlich je s Kary Mullisom odgovoran za otkriće PCR tehnologije, koja je u cijelosti promijenila tijek povijesti u području biomedicinskih istraživanja, a dr. Mullis je za to otkriće dobio Nobelovu nagradu.
POGLEDAJTE VIDEO: Dragan Primorac govorio da će čestitati pobjedniku predsjedničkih izbora. Nije to napravio