Kontrolor je tijekom prvog dolaska na kućnu adresu tražio 800 kuna, a sljedeće dana, kada je bila prisutna i Jadranka, tražio 960 kuna zbog, kako je kazao, duga prema HRT-u.
"U predvečerje je mojoj 86-godišnjoj majci pozvonio njoj nepoznat čovjek, s dalmatinskim naglaskom. Rekao je kako je iz Imotskog i tražio je da plati 800 kuna. Ona na to, srećom, nije pristala, no uspio ju je nagovoriti da mu da svoj JMBG. Vratio se sutradan, kad sam u majčinoj kući bila i ja", počela je priču Reder i dodala da je na toj adresi televizor odjavljen te da su podmireni svi računi.
Kada ga je Jadranka tražila da pokaže iskaznicu odmah je otišao rekavši da se mora konzultirati s kolegom koji ga čeka u automobilu te da će se vratiti, no nije se vratio.
Građani oprezniji
Ni naknadni poziv u HRT, gdje je doznala kako je ipak riječ o pravom kontroloru, nije ju umirio jer, smatra, službene bi osobe morale imati identifikacijsku iskaznicu.
Pojava lažnih inkasatora i kontrolora nije zaobišla Osijek pa su građani postali oprezniji.
U tim poslovima, inače, pomažu i agencije, koje, prema riječima Vlade Krznarića, glasnogovornika Policijske uprave osječko-baranjske, mailom ili osobnim dolaskom najavljuju da će na određenom području kućanstva obilaziti kontrolori, odnosno inkasatori.
"To čine upravo kako bi se na minimum svela mogućnost prijevara", poručio je Krznarić za Glas Slavonije.