Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NE VADITE JOŠ SKIJE /

Austrija od ponedjeljka zatvara žičare zbog lockdowna. Iz naših agencija ipak računaju da će biti skijaške sezone

U talijanskim skijalištima za sada nema nekih restrikcija, a naši agenti smatraju da Austrija želi smiriti epidemiološku situaciju i otvoriti se jako početkom iduće godine

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Austrija od ponedjeljka ide u potpuni lockdown te se zatvaraju i već otvorena skijališta. Lockdown će biti do 13. prosinca. Kako piše Novi list, time će i hrvatske agencije izgubiti dio posla vezan uz početak skijaške sezone u Austriji na koja su pretežno orijentirani skijaši iz kontinentalnih dijelova Hrvatske.

Tamara Černeka, direktorica riječke turističke agencije Arriva travel, kazala je za Novi list kako su dobili informaciju o zatvaranju ledenjaka Mölltaler u austrijskoj pokrajini Kärnten. Dodala je i da će vratiti već uplaćene iznose za skijanje u periodu dok traje lockdown.

U Italiji za sada nema najava lockdowna pa se i ne otkazuju aranžmani. 

Boris Žgomba, predsjednik Udruženja turističkih agencija i vlasnik agencije Uniline, komentirao je da Austrijanci vjerojatno rade isto što smo i mi pred ljetnu sezonu, kad smo činili sve kako bi izvukli od sezone najviše. Zato pretpostavlja da Austrija želi smiriti epidemiološku situaciju kako bi skijaška sezona krenula jako od početka iduće godine.

Inače, Hrvati tradicionalno idu na skijanje u prva dva tjedna siječnja, a u tim hrvatskim tjednima i aranžmani su jeftiniji. 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike