Stigle su prve službene informacije o gradnji velike tvornice medicinskih protetskih dijelova i mikročipova te matičnih ploča za autoindustriju u Osijeku koja će otvoriti više od 1500 radnih mjesta.
Tvornicu gradi američka firma Jabil i to na osiječkoj industrijskoj zoni Nemtin koja ima 170.000 slobodnih kvadrata.
Američka je firma najavila dovršetak proizvodnje pogodna za početak 2024. godine i istaknula da kada će, kada počnu s radom, Jabil postati jedan od najvećih poslodavaca u Slavoniji.
Američka je firma osnovana 1966. godine i danas je jedan od najvećih pružatelja proizvodnih rješenja koji trenutno ima više od 250.000 zaposlenika na stotinu različitih lokacija u 30 zemalja.
Jabil surađuje s više od 400 vodećih svjetskih brendova u brojnim sektorima na plasiranju njihovih proizvoda na tržišta.
„Širenje poslovanja strateška je odluka koja je u skladu s fokusom Jabila na dugoročne trendove i rast u područjima obnovljive energije, električnih vozila, zdravstva, 5G mreže i clouda. Novi će pogon biti središte Jabilove stalne predanosti inoviranju, održivosti i pružanju sveobuhvatnih proizvodnih rješenja svojim korisnicima“, istaknuo je Gerald „JJ“ Creadon, izvršni potpredsjednik operacija kompanije Jabil.
Zapošljavanje radnika je već počeo te će se nastaviti tijekom cijele 2023. godine.
Trenutno su otvorene menadžerske i inženjerske pozicije, kao i niz radnih mjesta u operacijama, opskrbnom lancu, financijama i ljudskim resursima.
"U Jabilu njegujemo kulturu u kojoj zaposlenici mogu obavljati posao na najbolji mogući način. Zaposlenicima pružamo neograničene mogućnosti za rast i razvoj, kao i kreativnu slobodu da budu ono što zaista jesu. Naša je kompanija usmjerena na budućnost i može se pohvaliti raznolikim portfeljem industrijskih operacija", rekao je Robin Forster, viši direktor regionalnih ljudskih resursa kompanije Jabil.
"Voljeli bismo da nam se jave svi zainteresirani bez obzira na to jesu li tek nedavno diplomirali ili imaju godine radnog iskustva iza sebe", ističu.
Jabil ostvaruje godišnji prihod veći od 30 milijardi dolara.