Nogometni zaljubljenici su nestrpljivo očekivali susret Obale Bjelokosti i Portugala nadajući se da će vidjeti odličan nogomet s puno golova.

15.6.2010.
20:15

Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth. Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj).

OBALA BJELOKOSTI: Barry - Tiene, Zokora, Toure, Demel - Toure, Tiote, Eboue (od 88. Romaric) - Kalou (od 65. Drogba), Dindane, Gervinho (od 82. Keita).

PORTUGAL: Eduardo - Coentrao, Carvalho, Alves, Ferreira - Mendes, Meireles (od 85. Amorim), Deco (od 62. Tiago) - Danny (od 55. Simao), Liedson, Cristiano Ronaldo.

U susretu 1. kola SP-a u skupini G Obala Bjelokosti i Portugal su u Port Elizabethu na stadionu Nelsona Mandele odigrali bez pogodaka 0:0.

arti-201006150663006Prvi susret u skupini smrti nije ponudio zanimljiv nogomet. Obje reprezentacije više su pazile kako obraniti vlastita vrata, a ne kako ugroziti protivnički gol. Takav pristup rezultirao je podjelom bodova bez pogodaka, a dvoboj Obale Bjelokosti i Portugala uklopio se u sivilo koje je obilježilo početak ovog SP-a.

Najzanimljiviji trenutak prvoga poluvremena, ali i cijelog susreta, dogodio se u 11. minuti kada je Cristiano Ronaldo okušao udarac s više od 25 metara, a lopta je pogodila vratnicu.

arti-201006080665006U drugom poluvremenu bilo je nekoliko zanimljivijih situacija pred vratima obje momčadi, ali bez ijedne izrazite prilike za pogodak. U takvoj igri najviše uzbuđenja na tribinama prouzročio je ulazak najboljeg igrača Obale Bjelokosti Didiera Drogbe koji je u 65. minuti zamijenio Salomona Kaloua i zaigrao samo 10 dana nakon što je slomio ruku u prijateljskoj utakmici protiv Japana.

Drogba se u prvoj minuti sudačke nadoknade našao s loptom u kaznenom prostoru Portugala, ali je s vrha peterca pokušao asistirati nekome od suigrača na drugoj stativi umjesto da je pucao po golu. No, kako ga nitko nije pratio, njegova je asistencija otišla u nepovrat.

"Mislim da je moja momčad trebala pobijediti. Mi smo bili ti koji smo imali više prilika i bili smo organizirani svih 90 minuta. Osvojili smo bod, trebali smo sva tri, ali igrali smo dobro. Obje momčadi su igrale s premalo rizika, ali ako frenetično napadnete Portugal, oni će vas ubiti", izjavio je izbornik Obale Bjelokosti Sven-Goran Eriksson, dok je veznjak Portugala Deco konstatirao:

"Naravno da smo razočarani. Trebala nam je pobjeda i imali smo prilike za nju. Ovo nam je bila prva utakmica i bili smo nervozni. Znali smo da se radi o važnoj utakmici, ali sada se moramo koncentrirati na sljedeću", izjavio je Portugalac.

Udarci: 5 - 7 Udarci izvan okvira: 4 - 5 Udarci u okvir: 1 - 2 Korneri: 6 - 4 Zaleđa: 2 - 1 Prekršaji: 18 - 13 Žuti kartoni: 2 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 50 posto - 50 posto